REKTÖRLÜK YARIŞI KIZIŞTI

HABER ÖZEL BU HAFTADA GÜNDEMİ BELİRLEDİ. TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE YAKLAŞAN REKTÖRLÜK SEÇİMİ ÖNCESİ ADAYLAR ARASINDAKİ ÜSLÜPTA İYİCE SERTLEŞTİ. REKTÖR ADAYI PROF. DR. HÜSEYİN SARIOĞLU, REKTÖR YENER YÖRÜK İÇİN “BEN YAPTIĞIM HİÇ BİR İŞTE MUHATABINDAN TEŞEKKÜR BEKLEMEM. O ARTI BİR ŞEYDİR. O BİR ERDEMDİR, FAZLADIR. ONU BEKLEMEM AMA NANKÖRLÜĞE HİÇ TAHAMMÜLÜM YOKTUR.”DİYEREK YENİ BİR TARIŞMANIN FİTİLİ ATEŞLEDİ.
Bu haber 2016-06-03 21:44:02 eklenmiş ve 6303 kez görüntülenmiştir.

 

Haber Özel bu haftada gündemi belirledi. Trakya Üniversitesi’nde yaklaşan rektör seçimi öncesi adaylar arasındaki üslüpta iyice sertleşti. Rektör adayı Prof. Dr. Hüseyin Sarıoğlu, Rektör Yener Yörük için “Ben yaptığım hiç bir işte muhatabından teşekkür beklemem. O artı bir şeydir. O bir erdemdir, fazladır. Onu beklemem ama nankörlüğe hiç tahammülüm yoktur.”diyerek yeni bir tarışmanın fitili ateşledi.

Kentin ekranı Edirne Televizyonu’nda her hafta tarihe not düşen, gündem belirleyen Haber Özel programının bu haftaki bölümü çok konuşulacak. Programa konuk olan rektör adayı Prof. Dr. Hüseyin Sarıoğlu, mevcut Rektör Prof. Dr. Yener Yörük hakkında zehir zemberek açıklamalar yaptı.

Aday Sarıoğlu, kendisini kariyerinin zirvesindeyken Edirne’ye davet eden ve rektör yardımcılığı teklif eden Yener Yörük’e kırgın olduğunu söyledi.

Rektör Prof. Dr. Yener Yörük, ile aralarının ise adaylık dedikodusu nedeniyle açıldığını belirten Sarıoğlu, “Eğer işlerim yolunda gitseydi ben şuanda emekli bir profesör olarak İstabul’da belki bir vakıf üniversitesi’nde derslere girecektim. Ama olan oldu rektör adaylarımızı deklare ettik.”dedi.

Edirne’de umduklarının hiç birini bulamadığını ifade eden Aday Hüseyin Sarıoğlu, Trakya Üniversitesi Rektörü ile resmi ilişkilerinin iyi olduğunu ancak özel ilişkilerinin sıfır olduğunu dile getirdi.

Rektör Yener Yörük’ün katıldığı Haber Özel programını izlediğini ifade eden Prof. Dr. Sarıoğlu, söz konusu yayında Yörük’ün 3 dakika içerisinde 6 -7 defa hastanenin inovasyon işi için Sağlık Bakanı’na teşekkür ettiğini ancak inovasyon projesini kendisinin başlattığını ve aksini iddia edenleri de bu işi nasıl yaptıklarını açıklamaya davet etti. Bu olay nedeniyle Rektör Yörük’ü nankörlükle suçlayan Sarıoğlu şunları söyledi; “Ben yaptığım hiç bir işte muhatabından teşekkür beklemem. O artı bir şeydir. O bir erdemdir, fazladır. Onu beklemem ama nankörlüğe hiç tahammülüm yoktur.”dedi.

 

 

ETİKETLER : REKTÖRLÜK YARIŞI KIZIŞTI ETV EDİRNETV
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu
© Copyright 2016 Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu. Tüm hakları saklıdır. Bu site Edirne Televizyonu haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır..
INSTAGRAM
Edirne Televizyonu Instagram Profili
KARİYER
ADAŞ TRAKYA GİYİM
TWITTER
Edirne Televizyonu Twitter Profili