3 OKULDAN 5 ÖĞRENCİ ÖDÜL ALDI

Yaratıcı Çocuklar Derneği’nin ‘hayvan hakları’ konulu öykü, fotoğraf ve karikatür yarışması sonuçları açıklandı. Yarışmada Edirne’den üç okuldan beş öğrenci ödül almaya hak kazandı.
Bu haber 2016-06-12 18:45:19 eklenmiş ve 1193 kez görüntülenmiştir.

Kültür mirasını genç kuşaklara aktararak çocuklardaki yaratıcılığın geliştirmek amacıyla Merkezi İstanbul'da bulunan Yaratıcı Çocuklar Derneği  2015 - 2016  yılı etkinliklerini sürdürüyor . Aralarında Edirne'nin de bulunduğu, Türkiye genelinde  900 okul ile birlikte karma sergiler, dinletiler, gösteriler, yarışmalar ve atölye çalışmaları gerçekleştiren Yaratıcı Çocuklar Derneği'nin 2015-2016 yılı genel takviminde yer alan etkinliklerden ve bu yılın teması "Hayvan Hakları " konulu, Geleceğin Yazarları 8. Öykü Yarışması ve Geleceğin Karikatüristleri 9.Karikatür Yarışmasının sonuçları açıklandı.

Yaratıcı Çocuklar Derneği İl Temsilcisi Ayten Sünetçiler, yapılan yarışmalara Edirne’den öykü, karikatür ve fotoğraf dalında katılan çocuklardan beşinin ödül almaya hak kazandığını, ülke genelinde 50 okulun katıldığı yarışmaya Edirne’den üç okulun derece almasının önemli bir başarı olduğunu vurguladı.

Yaratıcı Çocuklar Derneği'nin Hayvan Hikayeleri” konulu öykü yarışmasının galipleri İstanbul’da gerçekleştirilen törenle ödüllerini aldı.

 “Hayvan Hikayeleri” konulu öykü yarışmasında Edirne Lisesi’nden Zeynep Şahin "Karanlığın Parmak İzleri " adlı öyküsüyle  birincilik ,  aynı okuldan Naile Gül Güngör  "Tasma" adlı öyküsüyle ikincilik, yine Edirne Lisesi’nden Helin Aydın "Tutsak" adlı öyküsüyle mansiyon, Alper Yazoğlu Ortaokulu’ndan Olcaytuğ Hatipoğlu "Akya Karadenize Yürüyor " öyküsüyle mansiyon  ve Edirne Hasan Rıza Güzel Sanatlar Lisesi’nden Zehra Korucu da "Piyonlar ve Hamleler " adlı öyküsüyle mansiyon ödülü aldı.

Yaratıcı Çocuklar Derneği Edirne İl Temsilcisi Ayten Sünetçiler, Edirneli öğrencilerin elde başarıların kendilerini de mutlu ettiğini belirterek, ödüllerin Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Didem Çapa, Yürütme Kurulu Başkanı Demet Sabancı, Öykü Yarışmasının Koordinatörü Havva Tapa tarafından verildiğini ifade etti. İl Temsilcisi Sünnetçiler, “Öğrencilerimizin elde ettiği başarıların ilimizdeki tüm öğrencilere örnek olmasını diliyoruz. Her yıl devam eden yarışmalar bundan sonra ki yıllarda da devam edecek olup, yarışmalarda dereceye girecek öğrenci sayımızın artacağına inanıyoruz. Ödül kazanan öğrencilerimizin mutluluğunu öğretmen ve velilerinin de paylaştığı ödül törenine katılım için araç tahsisi yaparak organizasyona katkı sunan Edirne Belediye Başkanlığı’na da Yaratıcı Çocuklar Derneği adına teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

ETİKETLER : 3 OKULDAN 5 ÖĞRENCİ ÖDÜL ALDI EDİRNETV ETV
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu
© Copyright 2016 Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu. Tüm hakları saklıdır. Bu site Edirne Televizyonu haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır..
INSTAGRAM
Edirne Televizyonu Instagram Profili
KARİYER
ADAŞ TRAKYA GİYİM
TWITTER
Edirne Televizyonu Twitter Profili