EDİRNE VE KARACABEY KARDEŞ BORSA OLDU

Edirne Ticaret Borsası ile Karacabey Ticaret Borsası kardeş borsa oldu.
Bu haber 2016-11-10 19:29:49 eklenmiş ve 1098 kez görüntülenmiştir.

Edirne Ticaret Borsası ile Karacabey Ticaret Borsası arasında 09 Kasım 2016 tarihinde kardeş borsa protokolü imzalandı.

Protokol; Edirne Ticaret Borsası adına Meclis Başkanı Fedai Canım ve Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, Karacabey Ticaret Borsası adına Meclis Başkanı Halit Elbir ve Yönetim Kurulu Başkanı Murat Bertan tarafından imza altına alındı.

Edirne Ticaret Borsası (ETB) Yönetim Kurulu Özay Öztürk, karşılıklı işbirliğini güçlendirerek ortak proje ve faaliyetlerde bulunmayı amaçlayan protokolün hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu.

Edirne Ticaret Borsası ile kardeş borsa olmaktan memnuniyet duyduklarını kaydeden Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Bertan, ticaret borsaları arasında atılacak ortak adımların bölgesel ve ulusal kalkınmaya önemli katkılar sağlayacağını ifade etti.

Kardeş borsa protokolüyle,  iki borsa arasındaki iletişimin güçlendirilmesi, karşılıklı hizmet standartlarının artırılması, üyelerin işlerinin geliştirilmesi, illerin istihdam ve yatırım olanaklarını genişletilmesi, ortak toplantılar, faaliyetler ve projeler gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Protokol kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetlerle her iki Borsa; ekonomik ilişkilerin gelişmesine hizmet etme, üyelerini ve bölge girişimcilerini bir araya getirme, yeni teknoloji ve metotlar ile yenilikçilik adına bilgi değişimi ile karşılıklı kazanıma dayalı işbirliği içerisinde olacaklar.

Ayrıca kendi görev alanlarıyla ilgili olarak ekonomik işbirliğini geliştirme, ikili ticareti artırma ve yatırımları teşvik etme amaçlarıyla, sahip oldukları bilgi birikimi ve tecrübeleri birbirleriyle paylaşacaklar.

 

ETİKETLER : ETV EDİRNE TV EDİRNE VE KARACABEY KARDEŞ BORSA OLDU
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu
© Copyright 2016 Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu. Tüm hakları saklıdır. Bu site Edirne Televizyonu haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır..
INSTAGRAM
Edirne Televizyonu Instagram Profili
KARİYER
ADAŞ TRAKYA GİYİM
TWITTER
Edirne Televizyonu Twitter Profili