HOLLANDA'YA EDİRNE'DEN TEPKİ

Edirne Merkez İlçe ve Süloğlu Süt Üreticileri Birliği (SÜTÜB) Başkanı Mustafa Suiçmez, Hollanda’yla yaşanan krizini ardından, birlik ve Edirneli süt üreticileri olarak Hollanda menşeli hayvansal ürün kullanmama kararı aldıklarını söyledi.
Bu haber 2017-03-13 19:07:54 eklenmiş ve 686 kez görüntülenmiştir.

Edirne Merkez İlçe ve Süloğlu Süt Üreticileri Birliği (SÜTÜB)  Başkanı Suiçmez, Hollanda tarafından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya gösterilen tutumu rezalet olarak nitelendirdi.

Başkan Suiçmez, hayvancılık sektöründe Hollanda firmalarının ağırlığı olduğunu belirterek, Edirneli üreticiler olarak yaşanan olaylara tepki göstermek amacıyla bu firmaların ürünlerini kullanmayacaklarını ifade etti.

Suiçmez ayrıca birlik olarak Hollanda menşeli üründe satmayacaklarını dile getirdi.

Suiçmez şöyle devam etti:  ‘’Hollanda menşeli ülkemize giren başta çok miktarda buzağı maması var.  Bunun yanında Hollanda’dan gelen hayvan döllemek için sperm tohumları var. Benim üreticilerime tavsiyem bunları kullanmayalım. Biz ülke olarak son yıllarda özellikle tohum konusunda ilerlemeler kaydettik. Yerli tohumlarımızı, milli tohumlarımızı kullanmayalım. Kim ne derse desin, hayvancılıkla ilgili konularda biz Avrupa’yı yakaladık. Ben Edirne Süt Üreticileri Birliği Başkanı olarak şunu söylüyorum; biz hayvancılıkla ilgili Hollanda menşeli hiçbir ürünü kullanmayacağız. Bu konuyla ilgili tüm üreticilerimize bilgilendirme mesajı da yolladım. Kimileri şunu düşünebilir. Bu yaptığınız Hollanda’nın ekonomisini mi çökertecek? Bu çok önemli değil. Biz tarafımızı belli etmek, tepkimizi koymak için bunu yapıyoruz. Biz karıncanın Hz. İbrahim’in ateşine bir damla su götürmesi gibi, tepkimizi koyuyoruz. Muz cumhuriyeti bir devletimi, kabile devletimi belli değil, kalkıyorlar orada bir şeyler yapıyorlar. Avrupa’da demokrasi, insan hakları, basın özgürlüğü var diyorlar. O akşam herkes gördü. İtlerini, köpeklerini saldılar oradaki soydaşlarımızın üzerine. Herkes Avrupa’nın iki yüzlülüğünü gördü.

 

ETİKETLER : HOLLANDA\\\'YA EDİRNE\\\'DEN TEPKİ EDİRNETV ETV
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DÜNYA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu
© Copyright 2016 Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu. Tüm hakları saklıdır. Bu site Edirne Televizyonu haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır..
INSTAGRAM
Edirne Televizyonu Instagram Profili
KARİYER
ADAŞ TRAKYA GİYİM
TWITTER
Edirne Televizyonu Twitter Profili