İÇİŞLERİ BAKANI EDİRNE’DEN SESLENDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ''Allah'a şükürler olsun ki 21. asra çok iyi başladık. 'Biz birçok şeyi becerebiliriz' dedik. Marmaray'ı yaparak, Avrasya Tüneli'ni, Altay tankını, yüksek hızlı trenleri yaparak, kendi ay yıldızlı insansız hava uçağımızı yaparak başladık.'' dedi.
Bu haber 2017-03-20 21:42:25 eklenmiş ve 520 kez görüntülenmiştir.

Bakan Soylu, bir restoranda şehit aileleri, gaziler ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldiği yemekte yaptığı konuşmada, Türkiye'nin çok büyük ızdıraplar çektiğini, milletin geleceğine ait birçok engeller çıkartıldığını belirtti. 

Türkiye'nin öyle ucuz bir ülke olmadığını anlatan Bakan Soylu, Türkiye'nin tarihini bilmeyenlerin, sadece laf düellosu yapmaya çalışanların değil, iş yapanların, memleketiyle ilgili kalbi çarpanların ve vatanını düşünenlerin ülkesi olduğunu vurguladı.

Türkiye'nin güçlü ve kuvvetli ve büyük avantajlara sahip bir ülke olduğunu ifade eden Bakan Soylu, konuşmasına şöyle devam etti:
''Biz 21. asra başladığımız itibaren bu avantajlarımızı iyi yönetiyoruz. Niye üçüncü hava limanını yapıyoruz, biz deli miyiz ? Biz modern ipek yolunu ihya ve inşa ediyoruz. Türkiye'yi etrafında bulunduğu coğrafyanın merkezi haline getiriyoruz. İlk kez batıyla aramızdaki ekonomik makası kapatıyoruz ve koşar adımla gidiyoruz. Onlar ağır aksak adımlarla gidiyorlar. Biz niye Asya ile Avrupa üzerinden bir demir yolu inşa etmeye çalışıp, üçüncü boğaz köprüsü üzerine bir demir yolu yapıyoruz. Derdimiz neydi? Biz ipek yolunu inşa ediyoruz. Niye 81 ile üniversite kurduk. Dünyanın en gelişmiş ülkelerine ve çocuklarına, yetenekleri, görgüleri ve bilgileriyle biz varız diyecekler. Bilmenizi istiyorum, Türkiye doğru işler yapıyor, doğru adımlar atıyor. Attıkça da engellenmeye çalışılıyor''

Dünyanın bugün lider eksikliği çektiğini belirten Soylu, "Avrupa'yı görüyoruz. Şimdi biz bir lider bulduk. Buda bir ülkeye eğer 50 yılda bir geliyorsa buda büyük bir şanstır. Genelde 100 yılda bir gelir. 50 yılda bir geliyorsa büyük bir şanstır. Biz bulduk. Korkmayan, cesur, milleti için her türlü fedakarlığı yapacak, dışarıda kurulan oyunu iyi okuyan, ona karşı iyi tedbirler geliştiren ve milletiyle beraber adım atan bir lider bulduk" şeklinde konuştu. 

Muhalif, muvafık, herkesin bugün bu konuda hemfikir olduğunu dile getiren Soylu, şunları kaydetti: 
"Diyorlar ki o bu sistemi yapar. 15 yılda bunu yaptığını görüyoruz ama ondan sonra ne olur. Esas mesele ondan sonrası. Her zaman güçlü lider bulamayız. Zaten bunların aradığı da zafiyet ve zayıflıktır. Bunlar bir virüstür. Sayın Cumhurbaşkanımız sistemi oluşturur ve kurar. Ondan sonra kim gelirse gelsin sistem kendisi devam edebilme kabiliyetine sahip olabilmelidir. Sistem virüs almaz, sistem kişilerden ve adamlardan etkilenmez, sistem çerçevelenmez ve kötü oyunlara alet olmaz. Bunu da ancak cumhurbaşkanımız kurar. Kurmazsa ne olur onu da söyleyeyim. 15 Temmuz'dan daha da beterini bundan 20 yıl sonra bizim gözümüzün önünde yaşarız, yaşamayız başkaları görürler bu kadar açık ve nettir. 20 yıla varır 20 yıla varmaz onu bilmiyorum. Ama bilmenizi isterim ki kimse Türkiye'nin ayakları üzerinde güçlü, büyük, zengin ve etrafındaki coğrafyaya Mevlana’sını, Yunus Emre’sini, Karacaoğlan’ını, Mimar Sinan'ın şu elleriyle beraber yapıp bütün dünyaya hayran bıraktığı bu medeniyeti taşımasını istemez. Ama biz isteyenlerle birlikteyiz. Biz milletimizle birlikteyiz."

 

ETİKETLER : ETV EDİRNE TV İÇİŞLERİ BAKANI EDİRNE’DEN SESLENDİ
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu
© Copyright 2016 Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu. Tüm hakları saklıdır. Bu site Edirne Televizyonu haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır..
INSTAGRAM
Edirne Televizyonu Instagram Profili
KARİYER
ADAŞ TRAKYA GİYİM
TWITTER
Edirne Televizyonu Twitter Profili