SELİMİYE’DE KUTLU DOĞUM PROGRAMI

Diyanet İşleri Başkanlığınca Mimar Sinan'ın "ustalık eseri" Selimiye Camii'nde Kutlu Doğum Haftası kapsamında "Hazreti Peygamber ve Güven Toplumu" konulu program gerçekleştirildi.
Bu haber 2017-04-20 21:37:59 eklenmiş ve 313 kez görüntülenmiştir.

Selimiye Camii'nde sabah namazının ardından Kur'an-ı Kerim ve ilahiler okundu, dualar edildi.

Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm, etkinlikte yaptığı konuşmada, müminlerin tarih boyunca aç kaldıklarını, hicret ettiklerini ancak imanlarını koruduklarını söyledi.

Ayet-i kerimelerin müminlerin kazanacağını müjdelediğini belirten Üzüm, "İşte bugün yaşadığımız şu zaman o Müslümanların asrısaadette müminlerin yaşadığı zaman gibi. Suriye'deki kardeşlerimiz onu yaşıyorlar. Türkiye'de de bunun yaşanmasını istediler, başaramadılar, hiçbir zaman da başaramayacaklar çünkü sevgili Peygamber Efendimizin getirdiği tertemiz mübarek Kur'an-ı Kerim ve İslam, kıyamete kadar Cenabı Hakk'ın himayesindedir, güvenindedir ve muhafazasındadır."
Üzüm, bazı dedikodularla Müslümanların arasındaki güvenin bozulmaya çalışıldığını dile getirdi.
Üzüm, Bu tür durumlara karşı dikkatli olunmasını istedi.

“Öyle bir virüs ve zararlı düşünce atıyorlar ki onlara karşı çok uyanık olmamız lazım. 'Babana dahi güvenme' diyor, haşa. Bir insan Allah'a güvenir, mümindir. Hazreti Peygamberimize güvenir, mümindir. Bir insan mümindir, komşusuna güvenir. Arkadaşına güvenir, mümindir. Babasına anasına nasıl güvenmez bir insan? Allah ve Resulünden sonra bir insan anne ve babasına güvenir. Anne ve babanın kalbinde o merhameti, şefkati koruyan Cenabı Hak'tır. Kesinlikle bizim aramıza sokmak istedikleri bu tuzak kelimelere inanmamamız lazım. Aramızdaki güveni hiçbir zaman kaybetmememiz lazım.

Suriyeli kardeşlerimiz hicrete zorlandıkları zaman kime güvendiler? Mümine güvendiler. Peki gayrimüslimlere olan güvenleri doğru çıktı mı? Çıkmadı, yanıldılar ve gayrimüslimler onları denizlerde dahi hayattan mahrum ediyorlar, hayat hakkı tanımıyorlar. Kime güveneceğiz? Müminlere güveneceğiz."
Programın ardından caminin avlusunda vatandaşlara çorba ikram edildi.

 

ETİKETLER : ETV EDİRNE TV SELİMİYE’DE KUTLU DOĞUM PROGRAMI
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu
© Copyright 2016 Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu. Tüm hakları saklıdır. Bu site Edirne Televizyonu haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır..
INSTAGRAM
Edirne Televizyonu Instagram Profili
KARİYER
ADAŞ TRAKYA GİYİM
TWITTER
Edirne Televizyonu Twitter Profili