VAKIF HAFTASINI GÖBEK ATARAK KUTLADILAR

Ağırlıklı olarak dar gelirli ailelerin çocuklarının eğitim gördüğü Fevzi Paşa İlkokulu’nda Vakıf Haftası Kutlamaları kapsamında program düzenlendi. Renkli geçen programda konuşan Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren, “Amacımız, vakıf bilincini, vakıf olgusunu, vakıf medeniyetini küçük dimağlara, genç yaşlarda mümkünse ilköğretim çağında aşılamak.”
Bu haber 2017-05-08 19:41:21 eklenmiş ve 964 kez görüntülenmiştir.

Ülke genelinde kutlamaları devam eden Vakıf Haftası kapsamında Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü yetkilileri Roman çocukların ağırlıklı olarak eğitim gördüğü Fevzipaşa İlkokulu'nda program düzenledi. Trakya'ya özgü 9/8'lik oyun havalarıyla okul bahçesinde karşılanan Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren ve yetkililer öğrencilere kitap, kalem ve giysi gibi hediyeler dağıtırken, öğrencilerin gösteri sonunda açtığı Türk bayrakları da alkış topladı.

Vakıf medeniyeti ve olgusunun öğrencilere aşılanmasının amaçlandığı programda, küçük öğrencilerin okul bahçesinde sunduğu gösteri de yoğun alkış aldı.

 

Etkinlik hakkında konuşan Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren, hafta kapsamında her yıl geleneksel olarak bir okulu ziyaret ettiklerini ifade etti. Vakıf bilincinin genç yaşta aşılamak için ilkokullarda programlar düzenlediklerini aktaran Bölge Müdürü Güneren, ayrıca neden Roman nüfusunun ağırlıklı olarak eğitim gördüğü Fevzi Paşa Okulu’nu seçtiklerini de anlattı. 

ETİKETLER : VAKIF HAFTASINI GÖBEK ATARAK KUTLADILAR
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜLTÜR - SANAT haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu
© Copyright 2016 Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu. Tüm hakları saklıdır. Bu site Edirne Televizyonu haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır..
INSTAGRAM
Edirne Televizyonu Instagram Profili
KARİYER
ADAŞ TRAKYA GİYİM
TWITTER
Edirne Televizyonu Twitter Profili