ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE AİLELERE DE EĞİTİM

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Edirne’de derslik başına düşen öğrenci sayısının 16 olduğunu açıkladı. Cırıt, TEOG'da Edirne'nin Türkiye ortalamasına göre iyi düzeyde olduğunu, bu grafiği daha da yükseltmek için aileleri de eğitime alacaklarını söyledi.
Bu haber 2017-09-07 21:04:27 eklenmiş ve 726 kez görüntülenmiştir.

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, İl Genel Meclisi Eylül ayı  oturumuna konuk olarak yeni eğitim-öğretim yılı ve okulların durumuyla ilgili bilgiler verdi.

   Toplantıda kısa bir sunum yapan Cırıt, geçtiğimiz aylarda depreme dayanıklı olmadığı için yıkılan Öğretmenevi binası için bakanlıkta girişimlerinin devam ettiğini söyledi. Cırıt, İl Genel Meclisi’nden Öğretmenevi konusunda yer talebinde bulundu.

 Türkiye genelinde ilkokul ve ortaokulda derslik başına düşen öğrenci sayısının 24 olduğunu söyleyen Cırıt, bu rakamın Edirne'de 16 olduğunu belirtti. Kentin yeni yerleşim bölgesinde okul yoğunluğu olduğunu kaydeden İl Milli Eğitim Müdürü, kent merkezindeki mevcut okullarda azalmalar olduğunu, ancak bakanlığın derslik başına düşen öğrenci sayısındaki hedefinin 20 olmasına rağmen Edirne’de 16 olduğunu, bunda da başarılı olduklarını söyledi.

    Edirne'de de Türkiye genelinde olduğu gibi mesleki ve teknik eğitimde sıkıntı olduğuna vurgu yapan Cırıt, meslek liselerinin fazla tercih edilmediğini, bunun sadece Edirne’de değil genel bir problem olduğunu anlattı.

   Edirne TEOG’da Türkiye genelinde 21’nci, LYS’de ise 19’uncu sırada.

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, TEOG'da Edirne'nin Türkiye ortalamasına göre iyi düzeyde olduğunu, ancak bu grafiği daha da yükseltmek için aileleri de eğitime alacaklarını söyledi. Cırıt; “Bu yıl Halk Eğitim Merkezleri ile beraber aile eğitimlerine önem vereceğiz. Ailelerin öğrencilere nasıl yaklaşması gerektiğini, ders çalışmalarına nasıl faydaları olması gerektiğiyle ilgili bilgiler vereceğiz. Hem aileyi, hem öğrenciyi beraber eğitime alacağız.” dedi. 

 

ETİKETLER : ETV EDİRNE TV ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE AİLELERE DE EĞİTİM
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu
© Copyright 2016 Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu. Tüm hakları saklıdır. Bu site Edirne Televizyonu haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır..
INSTAGRAM
Edirne Televizyonu Instagram Profili
KARİYER
ADAŞ TRAKYA GİYİM
TWITTER
Edirne Televizyonu Twitter Profili