İYİ PARTİYİ ANLATTILAR

İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Mehmet Tolga Akalın, düzenlediği basın toplantısıyla Meral Akşener öncülüğünde kurulan partinin, kuruluş süreci, tüzüğü ve siyasi hedefleriyle ilgili açıklamada bulundu.
Bu haber 2017-10-31 18:50:31 eklenmiş ve 1231 kez görüntülenmiştir.

İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Mehmet Tolga Akalın, hedeflerinin iktidar olduğunu söyledi.

Genel İdare Kurulu Üyesi Akalın, partinin 2 yıllık bir siyasi mücadele sonucunda kurulduğunu ve ülke genelinde hızlı bir şekilde teşkilatlanma sürecini tamamlayacaklarını ifade etti.

Akalın partilerinin temel gündemini ekonominin oluşturduğunu ve üretim ekonomisi anlayışıyla hareket edeceklerini dile getirdi.

Akalın, “Türkiye’nin yerinden çıkmış olan çivisini tekrar çakacak olan kişi Meral Akşener’dir. Türkiye’de bozulmuş olan birlik ve beraberliği yeniden tesis edecek isim de yine Akşener’dir. İYİ Parti, insanlarımızın hiç birinden taşıdıkları mevcut sıfatları değiştirmek isteyen bir siyasal hareket değil. Bu partiyle birlikte hareket eden insanlarımız kendilerini ister ülkücü, solcu, muhafazakar diye benzer kimliklerle tanımlayabilirler. İYİ Parti bu siyasi alt kimliklerle ilgilenmiyor. Tam aksine bu siyasi alt kimliklerimizin üzerine bir vatanseverlik üniforması giymelerini istiyoruz ve hep birlikte mücadele etmek istiyoruz. Kimseden gömlek çıkarmalarını yada değiştirmelerini istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

Akalın, İYİ Parti Türk siyasi tarihinin gördüğü en yerli en milli ve en demokratik siyasi mücadele sonucu milletin gözü önünde kurulmuş bir parti olduğunu belirtti.

Milletin merkezinde bir parti kurduklarını ifade eden Akalın, şöyle devam etti: “Politik yürüyüşümüz her türlü baskı şiddet ve engellemeye rağmen yılmamış “ kirli referandum” olarak anılan tek adamlık dayatma sürecinde millet ile buluşabilmiştir. Bir parti kurulması kararını sürece yoğun destek veren Türk Milliyetçisi arkadaşlarımız vermiş ve aynı arkadaşlarımız ittifakla “milletin merkezinde” bir parti kurma iradesini ortaya koymuştur.

Partinin program ve tüzüğü günlerce süren yoğun bir çalışma sonucu benimde içerisinde olduğum komisyonlarda hazırlanmıştır. Dolayısıyla İYİ Parti gücünü ve kuruluş ilkelerini doğrudan milletten almış ve meşruiyetinin kaynağını Türk Milleti olarak gören bir siyasal harekettir.

İYİ Parti sağda değil siyasette oluşmuş boşluk ve umutsuzluktan dolayı doğmuştur. Onu eski kavramlar ile Ak Parti ve CHP mensuplarının sağa sola yamamaya çalışması beyhude bir gayrettir.

İYİ Parti olarak kimseden gömleğini çıkarmasını istemediklerini dile getiren Tolga Akalın, aksine İYİ Parti’nin iktidar yürüyüşüne destek vermek isteyen herkesi, partilerine davet etti.

Türk siyasetine uzun zamandan beri nefret dilinin hakim olduğunu iddia eden Genel İdare Kurulu Üyesi Akalın, kadınların sevgi dili ile bunun yeniden düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

Türk siyasetine uzun bir dönemdir nefret dili hakimdir ve kadınlarımızın sevgi dili ile yeniden düzenlenmelidir. Bu sebeple İYİ PARTİ tüzüğünde tüm yönetim kurullarımızda asgari yüzde 25 oranında “cinsiyet kotası “ düzenlenmiş ve bir cinsten en az yüzde 25 oranında yönetici olması hükme bağlanmıştır. Biz yüzde yetmiş beş oranında kadınlardan oluşan yönetim kurulları kurmaya hazırız. Diğer yandan tüzüğümüze affa uğramış olsa dahi kadına şiddet ve cinsel taciz suçlarından mahkum edilmiş kimselerin partimize üye olmasını engelleyen net hükümler koyduk.

İYİ Parti, Türkiye’nin en demokratik tüzüğüne sahiptir.  İYİ Parti seçimlerini üyelere, teşkilatlara ve millete sorarak yapacaktır. İlde kayıtlı seçmenin yüzde üçü oranında üyeye sahip teşkilatlar ön seçim talep hakkı elde edecektir. Herhangi bir vatandaşımız partiye üyelik başvurusu yaptığında 15 gün içerisinde üyelik talebini karara bağlamayan ilçe yönetim kurulları işten el çektirilecek ve geçici ihraç istemi ile disipline sevk edilecektir.

Çeşitli araştırmalarda 40 OECD ülkesi arasında birbirine en az güvenen insanların ülkesi olduğumuz görülmektedir. Güvensizlik bir milleti parçalar ve bir devleti yıkar. İYİ Parti olarak birbirimize güvenmeyi milli birliğimizin direği olarak görmekteyiz.  Ayrıca mutsuz insanlar ülkesiyiz. Türkiye’yi sokaklarda yüzleri gülümseyerek gezen insanlar ülkesi olarak görmek istiyoruz. Nihayetinde “Türkiye iyi olacak” hedefi ile yola çıkıyoruz. Tüm vatandaşlarımızın masadaki yemeğe eşit kol mesafesinde oturacağı bir bayram sofrası kuracağız.  Bu sofraya siz değerli hemşerilerimizi davet ediyoruz ve buluşmayı çok arzuluyoruz.  

 

ETİKETLER : İYİ PARTİYİ ANLATTILAR EDİRNETV ETV
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu
© Copyright 2016 Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu. Tüm hakları saklıdır. Bu site Edirne Televizyonu haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır..
INSTAGRAM
Edirne Televizyonu Instagram Profili
KARİYER
ADAŞ TRAKYA GİYİM
TWITTER
Edirne Televizyonu Twitter Profili