İTHAL ET MECLİS GÜNDEMİNDE

İthal et tartışması İl Genel Meclisi’nin de gündemindeydi. CHP’li Erdal Akgün, Sırbistan’dan et ithalatı yapılmasının Türk üreticisini zor duruma düşürdüğünü söyleyerek, “Bütün Avrupa’nın etini de buraya getirseniz, bize ürettirmediğiniz sürece, bize engel olduğunuz sürece, bu ülkeyi fakirleştirirsiniz” dedi.
Bu haber 2017-11-09 20:09:55 eklenmiş ve 625 kez görüntülenmiştir.

İl Genel Meclisi’nin bugünkü oturumunda ithal et konusu gündeme getirildi. İl Genel Meclisi Başkan Vekili Enver Erkan başkanlığında yapılan toplantıda gündem dışı olarak söz alan grup sözcüleri, et ithalatı ve tarım konusunda görüşlerini dile getirdi.

CHP Grup sözcüsü Erdal Akgün, Sırbistan’dan et ithal edilmesinin üreticiyi zor durumda bıraktığını belirti. Bir süre önce buğdayda gümrük vergisinin sıfırlandığını, süt fiyatlarının yerinde saydığını belirten Akgün, üretici ve çiftçinin hak ettiği desteği alamadığını ifade etti.

Ak Parti gurubu adına söz alan Nedret Akbulut, et ithalatının geçici bir süreç olduğunu söyleyerek, alternatif tarımı gündeme getirdi. Akbulut, “50 dönüm tarlası olan bir üreticinin refah seviyesinin beklenilen noktaya gelmesi pek mümkün değil. Bunu alternatif tarımla, yani buğday ve ayçiçeğinin dışına çıkmak suretiyle özellikle meyvecilik konusunda bir duyarlılık göstererek çabalaması gerekir” dedi.

MHP Grup Sözcüsü Ziraat Mühendisi Ahmet Durmaz, hayvancılıkta desteklerin arttırılması gerektiğini ifade etti.

 

ETİKETLER : ETV EDİRNE TV İTHAL ET MECLİS GÜNDEMİNDE
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu
© Copyright 2016 Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu. Tüm hakları saklıdır. Bu site Edirne Televizyonu haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır..
INSTAGRAM
Edirne Televizyonu Instagram Profili
KARİYER
ADAŞ TRAKYA GİYİM
TWITTER
Edirne Televizyonu Twitter Profili