BAKANLARIN MAKAM ODALARINI SORDU

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması için verdiği soru önergesinde Başbakan ve bakanların kaç tane makam odası olduğunu sordu. Milletvekili Bircan, “Önceki iktidar dönemlerinde her bakanın bir makamı vardı. Şimdi birçok bakanlığın birden çok binada farklı makam odaları var” dedi.
Bu haber 2017-12-08 18:28:35 eklenmiş ve 566 kez görüntülenmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan Bakanların birden çok makam odası kullandığının altını çizerek, “Bakanlar, Bakanlığa bağlı neredeyse her binada, her kurum ve kuruluşta birer odayı makam olarak kullanıyorlar. Bunlar için odalar hatta katlar yeniden yaptırılıyor, personel tahsis ediliyor” dedi.

Milletvekili Bircan, Başbakan, Başbakan Yardımcıları ve Bakanların kaçar tane makam odası kullandıklarını Başbakan Binali Yıldırım’a bir soru önergesi vererek sordu.

CHP’li Bircan kamuda AKP ile birlikte çok büyük bir israf furyasının başladığının altını çizerek, “Önceki iktidar dönemlerinde her bakanın bir makamı vardı. AKP iktidarı ile birlikte israf furyasına bir de bakan makamları eklendi. Birçok bakanlığın birden çok binada farklı farklı makam odaları var. Hatta bakanlar kendilerine bağlı kurum, genel müdürlük ve kurullarda ayrıca makam odaları yaptırıyor” dedi.

Yaşanan israfın ortaya çıkması için her bakanlığı ayrı soran Bircan, “Birden çok makam odası kullanan bakanların bir kısmının bilgisi elimizde ancak biz resmi olarak bir yanıt istiyoruz. Bu makamlar için çok ciddi harcamalar yapılıyor, bazı kurumlarda tüm kat tekrar yapılarak bakana tahsis ediliyor. Bunun maliyeti çok büyük. Üstüne bu yerlerde makamlar için personel bulunduruyor. Nerden bakarsanız bakın israf” diye konuştu.

 

ETİKETLER : BAKANLARIN MAKAM ODALARINI SORDU EDİRNETV ETV
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu
© Copyright 2016 Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu. Tüm hakları saklıdır. Bu site Edirne Televizyonu haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır..
INSTAGRAM
Edirne Televizyonu Instagram Profili
KARİYER
ADAŞ TRAKYA GİYİM
TWITTER
Edirne Televizyonu Twitter Profili