İLÇE KONGRELERİ BİTİYOR

Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın milletvekilliği sürecinde danışmanlığını yapmış olan Ediz Ün, CHP Edirne Merkez İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.
Bu haber 2017-12-08 18:28:37 eklenmiş ve 656 kez görüntülenmiştir.

CHP'de ilçe kongreleri, Pazar Günü saat 11.00'de gerçekleştirilecek Merkez İlçe Kongreleri'yle sona erecek. Söz konusu süreçte Merkez İlçe'de Recep Gürkan'ın ve mevcut yönetimin de desteğini arkasına alan Ediz Ün Parti binasında adaylığını açıkladı.

Kalabalık partili grubun katıldığı adaylık açıklamasında Ediz Ün'e, İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Merkez İlçe Başkanı Fevziye Kirezci, Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Gegeoğlu, Gençlik Kolları Başkanı Kutay Özköse ve Eski Milletvekili Bilgin Paçarız da destek verdi.

Adaylık açıklamasından önce konuşan mevcut Merkez İlçe Başkanı Fevziye Kirezci, yarınki kongrede Ediz Ün'ü desteklediğini ifade ederek aday olmayacağını açıkladı.

Kirezci; “Pazar günü yapılacak Merkez İlçe kongresinde aday olan Ediz Ün arkadaşımıza sonuna kadar destek veriyorum. Bugün de yarın da yanında olacağım. Biz büyük bir aileyiz. Bu ailenin içinde kol kırılır, yin içinde kalır deriz ve sonuna kadar destekliyorum, hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Adaylığını açıklamak üzere sözü alan Ediz Ün de, 18 yaşında Atatürk'ün Nutku'nu okuduktan sonra partiye üye olduğunu ifade etti.

Ediz Ün; “O günden bu yana ülkemizin huzur ve mutluluğu için mücadele ediyorum. Malumunuz ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Ekonomi iflas etmiş durumda. Ürünü dalda kalan çifti, geçinemeyen işçi, torununa harçlık dahi veremeyen emekli, ek iş yapmak zorunda kalan memurumuz, kısacası halkımız ekonomik buhranla karşı karşıya. Bu mevcut iktidarın politikalarının iflas ettiğinin göstergesidir” dedi.

Türkiye'nin tam bir sorun yumağıyla mücadele ettiğini ifade eden Ün; “Artık CHP'nin iktidarına ihtiyaç olduğu kesindir. Ama benim ve Edirneliler'in çok önemsediği bir tehlikeyle karşı karşıyayız. 2019 yılına giderken olmazsa olmazımız Cumhuriyetimiz tehlike altındadır. 2019'a giderken Cumhuriyetimiz'i tehlike altından kurtarmak hepimizin mücadelesiyle olacaktır, ben buna yürekten inanıyorum” diye konuştu.

Almak istediği sorumluluğun farkında olduğunu dile getiren Ün; “Ülkemizin sorun yumağı büyüdükçe büyüyor. 2019'a giderken almak istediğim sorumluluğun farkındayım. Hepinizin desteğiyle bu sorunların üstesinden geleceğimizin de farkındayım. Tüm üyelerimizin, gönüllülerimizin bundan sonra yaratacağımız birliktelikle 2019'u CHP'nin iktidar yılı olarak şimdiden ilan ediyorum. Atatürk'ün devrimlerinin ve inkilaplarının hep birlikte devamlılığını sağlayacağız” ifadelerini kullandı. 

 

ETİKETLER : İLÇE KONGRELERİ BİTİYOR EDİRNETV ETV
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu
© Copyright 2016 Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu. Tüm hakları saklıdır. Bu site Edirne Televizyonu haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır..
INSTAGRAM
Edirne Televizyonu Instagram Profili
KARİYER
ADAŞ TRAKYA GİYİM
TWITTER
Edirne Televizyonu Twitter Profili