‘2018 YILI DAHA KÖTÜ OLACAK’

Edirne Genç İşadamları Derneği Başkanı Hakan İnci, Türkiye ekonomisindeki yüzde 11 oranındaki büyümenin esnaflar tarafından hissedilmediğini söyleyerek, “2018 yılı ekonomik anlamda daha kötü bir yıl olacak” dedi. Nisan ayında yapılacak ETSO seçimlerine de değinen İnci, işadamlarını biraya getirip birlikteliği sağlayacak bir yönetime ihtiyaç olduğunu açıkladı.
Bu haber 2017-12-12 17:09:01 eklenmiş ve 1244 kez görüntülenmiştir.

Edirne Genç İşadamları Derneği (EGİAD) Başkanı Hakan İnci, basın mensuplarıyla bir araya gelerek 2017 yılını değerlendirdi. Türkiye ekonomisindeki büyümenin yüzde 11,1 olarak gerçekleşmesini değerlendiren İnci, bunun ticari anlamda hissedilmediğini ifade etti.

Geride bırakmaya hazırlandığımız 2017 yılının işadamları ve esnaflar açısından zor bir yıl olduğuna değinen İnci, dövizde önlenemeyen bir artışın söz konusu olduğunu, iflas eden esnaf sayısının hızla arttığını belirtti. Mart ayında esnafa kefaletle verilen kredilerin ödenemediğini belirten İnci, birçok esnafın kredi çekerek kefaletle aldıkları kredilerin taksitini ödeme çalıştığını söyledi.

Dövizdeki hareketliliğin Edirne’ye yaradığını, kentte alış veriş için gelen Yunan ve Bulgar turist sayısını arttırdığına dikkat çeken Hakan İnci, ancak bunun esnafı yanılmaması gerektiğini, bu hareketliliğin sadece komşu ülke vatandaşlarının alım gücünü arttırdığını söyledi.

Oda ve borsa seçimlerinin 2018 yılında yapılacak olmasına da değinen Edirne Genç İşadamları Derneği Başkanı Hakan İnci, seçilecek olan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanının Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde Edirne’yi en iyi şekilde temsil edecek bir isim olması gerektiğini ifade etti. İnci, “biz esnaf ve işadamları olarak bir araya gelemiyoruz. Bizleri ticari açıdan bir araya getirecek olan Edirne Ticaret ve Sanayi Odasıdır. Umarım 2018’de bu birliktelik sağlanır” dedi.

 

ETİKETLER : ‘2018 YILI DAHA KÖTÜ OLACAK’ EDİRNETV ETV
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu
© Copyright 2016 Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu. Tüm hakları saklıdır. Bu site Edirne Televizyonu haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır..
INSTAGRAM
Edirne Televizyonu Instagram Profili
KARİYER
ADAŞ TRAKYA GİYİM
TWITTER
Edirne Televizyonu Twitter Profili