ÖZEL ÇOCUKLAR İÇİN EĞLENCE

T.Ü. Armağan Dönertaş Çocuk Gelişimi, Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi binasında eğitim gören 'özel' çocukların için Edirne’yi Tanıtma Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar ve Şekerlemeci Arif Meriç eğlence düzenledi.
Bu haber 2017-12-28 20:54:10 eklenmiş ve 560 kez görüntülenmiştir.

Özel çocuklar için Okul Aile Birliği Dünya Engelliler Günü kapsamında etkinlik düzenledi. Tava Ciğer'in vazgeçilmez ismi Bahri Dinar ve Şekerlemeci Arif Meriç müzikler eşliğinde engelsiz yüreklere meşhur lezzetlerle birlikte hediyeler verdi.

                Trakya Üniversitesi (T.Ü.) Armağan Dönertaş Çocuk Gelişimi, Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi binasında eğitime devam eden 2’inci Bayezid Özel Eğitim Uygulama Merkezi Okul Aile Birliği üyeleri Dünya Engelliler Günü kapsamında etkinlik düzenledi.

                Şarkılarla birlikte öğrencilerin org ve flüt çalarak eşlik ettiği etkinliğe Ciğerci esnaflarından Bahri Dinar ve Şekerlemeci Arif Meriç ile Kırkpınar Marşı Bestecisi Beyazıt Sansı eşlik etti. Tarihi lezzet tava ciğer ve bademezmesiyle ağızları tatlanan özel çocuklar daha sonra Beyazıt Sansı'nın müzikleriyle stres attı.

                Etkinlik hakkında konuşan Ciğerci Esnafı Bahri Dinar, çocukları bir nebze de olsa neşelendirmekten oldukça mutlu olduklarının altını çizdi.

“Biz buraya gelmekten çok mutluyuz. Onlar diyorlar ki ‘Edirne esnaflar geldi çok mutlu olduk’ tam tersine onlar bizi mutlu ediyorlar. Onların davetleri bizleri mutlu ediyor. Biz hep kendilerine söylüyoruz, yılın belirli bölümlerinde bizleri davet etmelerini istiyoruz. Biz burada çocuklarla beraber yaşayalım, çocuklarla beraber mutlu olalım istiyoruz. Onlar da bizi çağırıyorlar, çok teşekkür ediyoruz” dedi.    

                2’inci Bayezid Özel Eğitim Uygulama Merkezi Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği Başkanı Nazlı Gürtoprak ise 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında bu etkinliği düzenlediklerini söyledi.

 “Edirne esnafımızın bizim çocuklarımıza ilgisinden bahsetmek istiyorum. Kendilerine rica ettik, bizim çocuklarımıza biraz destek olurlar mı diye. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nden bu yana bu çalışmamızı yapıyoruz. Ancak sürecimizi tamamlayabildik ve bugün bu etkinliği gerçekleştiriyoruz. Bugün hediyelerimizi topladık. Esnaflarımız sağ olsunlar. Çocuklarımıza böyle güzel bir gün düzenledik. Yiyeceklerimizi sunduk, ufak bir eğlence demeyelim de hediyelerin takdimi gibi oldu. Çocuklarımızı mutlu etmeye çalışıyoruz” dedi.

Tava Ciğeri ve Bademezmesi'yle ağızları tatlanan çocuklar etkinlikte Kırkpınar Marşı Bestekârı Beyazıt Sansı'nın müzikleriyle neşe buldu.

 

ETİKETLER : ÖZEL ÇOCUKLAR İÇİN EĞLENCE EDİRNETV ETV
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu
© Copyright 2016 Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu. Tüm hakları saklıdır. Bu site Edirne Televizyonu haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır..
INSTAGRAM
Edirne Televizyonu Instagram Profili
KARİYER
ADAŞ TRAKYA GİYİM
TWITTER
Edirne Televizyonu Twitter Profili