İNDİ – BİNDİYE ZAM GELEBİLİR

Edirne Belediyesi Ocak Ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Recep Gürkan, taşeron işçi düzenlemesiyle ilgili yasanın yürürlüğe girmesiyle belediyede çalışan bin 36 personelin kadroya geçişi için çalışmaların başladığını duyurdu.
Bu haber 2018-01-03 19:16:23 eklenmiş ve 660 kez görüntülenmiştir.

Edirne Belediyesi’nde çalışan bin 36 taşeron işçi kadroya alınacak. Edirne Belediyesi ocak ayı olağan meclis toplantısı Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan Başkanlığında yapıldı.

Edirne Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantı da konuşan Başkan Gürkan, taşeron düzenlemesinin ardından belediyede çalışan hizmet alımı personelin kadroya geçiş süreci için çalışmaların başladığını söyledi.

Belediye Başkanı Gürkan, Düzenlemeye gerekli şartlara uyan ve yapılacak sınavda başarılı olacak personelin sürekli kadroya geçeceğini ifade etti.  

Gürkan, şunları kaydetti:"24 Aralık'ta yayımlanan 696 sayılı KHK ile kamu kurumları ve yerel yönetimlerde çalışan tüm hizmet alımı personelin kendi kurumlarına kadrolu olarak alınması şeklinde bir düzenleme yapıldı. Burada bir takım kıstaslar var kurum bazında. Kanunun ön gördüğü şekliyle dün hizmet alımı personeller belediyemizde sürekli olarak çalışmak isteyen arkadaşlarımızın başvurularını almaya başladık. Zaten dünde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'da geçiş süreciyle ilgili usul ve esasları yayımladı. Bu düzenleme kapsamında arkadaşlarımızın müracaatları alınmaya başladı. Tabi yine yasanın ön gördüğü şekilde bir sınav yapılacak. Bu bağlamda sınava katılma hakkı kazanabilmek için belli prosedürler var. Bu aşamada 90 günlük bir geçiş süreci var. Kanunda bazı boşluklar var. Umarım bakanlık değişen şartlara göre yeni düzenlemelere gider.

Taşeron sistem öteden beri karşı olduğumuz bir sistemdi. İnsanların taşeron değil de doğrudan kadro da olmaları arzu ettiğimiz bir şeydi. Bu büyük oranda sağlanmış oldu. Ancak insanların geçmişe dönük haklarını bir sulh sözleşmesiyle ve sınav mecburiyeti şartı şeklinde düzenlemek bana çok doğru gelmiyor. O insanlarında geçmişe dönük haklarının korunması gerekirdi diye düşünüyorum."

Gündem dışı maddelerden birinde ise Şehiriçi Toplu Yolcu Taşımacılığı'ndan kullanılan araçların aylık ve yıllık amortisman giderlerinin artmasından dolayı indi-bindi fiyatlarının TEFE-TÜFE oranında yeniden düzenlenmesi talebi geldi. Söz konusu madde ise oy birliğiyle  Plan ve Bütçe Komisyonu'na havale edildi. Yapılacak görüşmenin ardından şehir içi toplu taşımacılıkta geçerli olan indi – bindi fiyatlarına zam gelebilir.

Toplantıda 9 gündem 4 gündem dışı madde de görüşülerek karara bağlandı. 

 

ETİKETLER : İNDİ – BİNDİYE ZAM GELEBİLİR EDİRNETV ETV
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu
© Copyright 2016 Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu. Tüm hakları saklıdır. Bu site Edirne Televizyonu haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır..
INSTAGRAM
Edirne Televizyonu Instagram Profili
KARİYER
ADAŞ TRAKYA GİYİM
TWITTER
Edirne Televizyonu Twitter Profili