“DOĞALGAZ KİRLİLĞİ AZALTACAK”

Keşan’da doğalgazla hava kirliliğinin önüne geçilmesi hedefleniyor. İl Genel Meclisi Çevre Sağlık Komisyonu Başkan Yardımcısı Erol Açık, şu anda 5 bin abonenin bulunduğu ilçede ulaşılması gereken abone sayısının 32 bin olduğunu söyledi.
Bu haber 2018-03-02 18:45:36 eklenmiş ve 649 kez görüntülenmiştir.

Türkiye’nin kış aylarında havası en kirli ilçeler arasında yer alan Keşan’da doğalgazın gelmesiyle kirliliğin de önüne geçilmesi hedefleniyor. Bu konuda yapılan çalışmaları ne durumda olduğunu araştırmak için geçtiğimiz ay İl Genel Meclisine verilen önerge için Çevre ve Sağlık Komisyonu tarafından rapor hazırlandı.

Meclisin bugünkü oturumunda komisyon raporunu sunan İl Genel Meclisi Çevre Sağlık Komisyonu Başkan Yardımcısı Erol Açık, geçmiş yıllara bakılarak bu yılın kirlilik değerlerinde biraz iyileşme gözükse de istenilen seviyeye ulaşılamadığını belirtti.

İlçede doğalgaz çalışmalarının son aşamaya geldiğini aktaran Açık, ulaşılması gereken abone sayısının 32 bin olduğunu, ancak şu anda mevcut abone sayısının 5 bine ulaştığını, bunun da umut verici olduğunu ifade etti.

İlçede geçtiğimiz yıl kazan daireleri, kömür denetimleri yapıldığını kaydeden Açık, kurallara uymayan 2 apartman yönetimine, 4 kömür firmasına idari yaptırım uygulandığını, ayrıca 3 adet kazan dairesinden toplam 38 ton belgesiz ve izinsiz kömür toplatıldığını söyledi.

Komisyon raporunda çözüm önerilerine de yer verilerek yeni yapılacak binalarda altyapının uygun olduğu yerlerde temiz yakıt kullanımının zorunlu hale getirilmesi, doğalgaz hattının ulaşmadığı alanlarda ise baca ve filtre sistemine geçilmesi gerektiği ifade edildi.

 

ETİKETLER : “DOĞALGAZ KİRLİLĞİ AZALTACAK” EDİRNETV ETV
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Edirne\\\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu
© Copyright 2016 Edirne\\\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu. Tüm hakları saklıdır. Bu site Edirne Televizyonu haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır..
GÜNDEM
Edirne Temizlik
Edirne Perde
Edirne Web Tasarım
Edirne Reklam
SPOR
Edirne Toplu Sms
Edirne Taksi
SİYASET
Toplu Mail
Edirne Bakliyet
EĞİTİM
Edirne Temizlik
DÜNYA
Toplu Sms
Edirne otel
Anadolu Farm