ÇATLATILAN SABIR TAŞI ....


Bu makale 2016-06-13 17:10:56 eklenmiş ve 533 kez görüntülenmiştir.
ALİ İHSAN GÜRCİHAN

 

İstenmeyen bir olay yada gelişme olduğunda, Davutoğlu’nun sıkça söylediği bir söz vardı.

Hem de kendini zorlayarak,

Rol yaparcasına sertleşip,bağırarak,

Gereksiz ve yakışmayan bir çığırtkanlıkla derdi ki ;

“HİÇ KİMSE SABRIMIZI TEST ETMEYE KALKMASIN ”

Meydana gelen olay ve sorunun esas nedenlerini tespit ve halletmek yerine,daima birilerini suçalayarak hep bu beylik lafı tekrarlayıp dururdu.Ne yazık ki her tekrarı sonrasında da,bu söylemi lafta bırakacak şekilde sabrımızı denenmeye, sorunlar  ve olaylar da  büyümeye devam ederek  geldi.                                   

Davutoğlu,hatalı siyasi görüşleri ve bir kişiye biat etmesinin sonucu başımıza açtıkları yetmiyormuş gibi,baskı altında ikili bir işbirliği ve mutabakat sonucu demokrasiyi ayaklar altına alarak çekip gitti.Sıradan bir apartman yöneticisinin bile sorunlu bir durumda bu kadar kolay çekip gidemeyeceği yangın yerine dönmüş bir ortamdan kaçarcasına gitti.

Hem de sıkılmadan veda ziyaretleri yaparak,sahneden silindi gitti. Merak ediyorum kimse sormadı mı acaba ?

Burnumuzu soktuğunuz Suriye konusu şimdi ne olacak,Şam’da Cuma namazını ne zaman kılacağız ? Türkiye’nin dört bir tarafına dağılmış, Mültecilerin geleceği ne olacak,onları ne zaman geri göndereceğiz?                                                  Açılım,çözüm,Dolmabahçe derken,terör örgütünü yeniden canlandırdınız,Ülke’yi cenaze evine döndürdünüz. Anaların ağlamasını ne zaman durduracağız,yanan,yıkılan yerleri ne yapacağız ?

Hukuku yaz boz tahtasına çevirdiniz.Siyasi yaklaşımlarla,kumpaslarla insanları sözüm ona  yargıladınız,ölümlere neden oldunuz,kendinize gelince  ise kumpas diyerek yolsuzlukların  soruşturulmasına dahi fırsat vermediniz,yargıyı tanımadınız.Tüm bu olanlardan sonra bugün yüzde onlara düşürdüğünüz  yargıya güveni  yeniden nasıl sağlayacağız ?

Köylerin bomba yüklü kamyonlarla havaya uçurulduğu,Valiler’in güvenlik sağlayamayız diye maç iptal ettiği,sokakta sıkılan silahlarla evde oturan anaların vurulduğu bir Ülke haline geldik.Aldığınız olağanüstü tedbirlerle sizler güvendesiniz de,Vatandaş’ın güvenliğini nasıl sağlayacağız ?

Sorulacak çok şey var ama,Ülke’nin geleceğini karartan çok önemli birkaç konunun cevabı verilse bile yeterli .                                                                                    Gerçekten şaşırtıcı; Ülke’de bu üzücü ve endişeli tabloyu yarattıktan sonra, bu ne kolay terkediş,içiniz de ne kadar rahat. Sorumluluklarınızı,sözüm ona çok önemli diye bağrındığınız ilkelerinizi projelerinizi, söylemlerinizi ne de çabuk unuttunuz.

Hani size göre bedelini ödemek vardı ya !...                  Bu olanların,Şehitler’in,Gaziler’in bedelini nasıl ödeyeceksiniz.Ağlayan anaları nasıl susturacak, yaraları nasıl saracak,kutuplaştırılan insanları nasıl bir araya getireceksiniz ?

Tüm bunları bir kenara koysak bile,bir kişinin geleceği adına,Millet’in oyuna vefasızlık ederek Demokrasi’yi de katledip nasıl gittiniz.

Anlaşılan; hasım ya da düşmanlar  başaramadı ama, yol arkadaşları sabır taşını çatlatmayı başardı galiba.                                       Gerçek ortaya çıktı ki; ne sabrınızın test edilecek hali,ne de hesap verecek,bedel ödeyecek cesaretiniz varmış .Bağıra,çağıra bir Profesöre yakışmayacak şekilde  yaptığınız o konuşmaların hepsi de meğer sadece lafmış.Yazıklar olsun...

Olan bu Millet’e ve bu Ülke’ye oluyor..

                                         18 Mayıs 2016

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu
© Copyright 2016 Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu. Tüm hakları saklıdır. Bu site Edirne Televizyonu haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır..
INSTAGRAM
Edirne Televizyonu Instagram Profili
KARİYER
ADAŞ TRAKYA GİYİM
TWITTER
Edirne Televizyonu Twitter Profili