BİTMEYEN ACILAR….


Bu makale 2016-12-17 14:02:42 eklenmiş ve 710 kez görüntülenmiştir.
ALİ İHSAN GÜRCİHAN

Daha bir hafta önce İstanbul’da Şehit olan Polislerimizin  ve Vatandaşlarımızın acısını sarmaya çalışırken, Bugün Kayseri’deki patlama sonucu Şehit olan ve yaralanan  Askerlerimizin acısı ile yıkıldık.

 

Artık sıkça tekrarladığımız şekli ile,Ölen Askerleri’mize  ve Vatandaşlarımız’a rahmet,yaralılara şifa dilerken acılı ailelere de sabır diliyoruz.

 

Milletçe bu acıları yaşarken,terörle mücadelede Vatandaşlarımızın destek ve dayanışmasını tereddütsüz devam ettirdiğine ve Devletimiz’in de geçmişteki hatalarından ders alarak,geçmişi suçlama hatasından vazgeçerek bir bütün halinde üzerine düşeni hiç tereddütsüz ve eksiksiz yerine getireceğine inanıyoruz.

Terörle mücadele eden tüm görevlilerimizin yanında olduğumuzu bir daha vurgulayarak onlara güç,metanet ve başarılar  diliyoruz.

 

Acılar yaşadığımız böyle günlerde,her kimden olursa olsun terörle ilişki kurarak sözüm ona misilleme yaparcasına sinsice ve sorumsuzca ortaya atılan kindar söylemleri de şiddetle kınıyoruz.

Kaynağı belli olmayan ve genellikle internet üzerinden yürütülen kirli haber ve söylemlere sahip çıkanların ve kulak verenlerin de, insanlık adına bazı duygulardan eksik olduğu gibi bu Ülke’nin  insanlarını da tanımadığı üzüntüsünü ve endişesini taşıyoruz.

 

Böyle acılı bir gün de belirtmek istemezdim ama yine de ifade etmek isterim ki ; bu Ülke’nin sistem sorunu da, rejim sorunu da kişisel meselelerdir. Millet’in tamamını ilgilendiren öncelikli tek sorunumuz, başkanlık filan değil,teröre son vererek huzur ve güven ortamını sağlamak,evlatlarımızın kaybını önlemektir.

Artık kişisel hırsları bir kenarı koyarak,İnsan kıymeti bilen,insani değerlere önem veren,Vatandaş’larını tanıyan ve ne olursa olsun onları anlamaya,kucaklamaya çalışan  bir yaklaşımın terörle mücadelede daha başarılı olacağımıza inanıyorum.        

 

Yaralarımızın sarılması,acılarımızın dinmesi ve başta yetkililer olmak üzere bu Ülke’de dayanışma ihtiyacının sadece sözde değil hayatımızın her kesitinde ve her anında hep beraber yaşanması temennisi ile.

 

 

Öncelikle Şehit Aileleri olmak üzere Milletimize başsağlığı diliyor ve yaralılarımızın da sağlıklarına kavuşmasını temenni ediyorum..

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu
© Copyright 2016 Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu. Tüm hakları saklıdır. Bu site Edirne Televizyonu haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır..
INSTAGRAM
Edirne Televizyonu Instagram Profili
KARİYER
ADAŞ TRAKYA GİYİM
TWITTER
Edirne Televizyonu Twitter Profili