KOLTUK BIRAKILIYORMUŞ DEMEK Kİ…


Bu makale 2017-11-21 09:50:33 eklenmiş ve 584 kez görüntülenmiştir.
İ. Melih Yurduseven

Dün yapılan bir basın toplantısı ile Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erbey Kılıç Şubat ayında yapılacak olan seçimli kongrede aday olmayacağını ve kendisinin yerine bu göreve layık gördüğü Ali Şahine tam destek vereceğini açıklayarak yaklaşık on yıldır oturduğu koltuğu bırakma kararını açıkladı.

Demek ki bırakılıyormuş.

Son günlerde eski Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin 20 yıl yaptığı Başkanlık görevine yeniden talip olup parti ayrımı yapmaksızın koltuğa talip olduğunu açıklamasının ardından gelen Erbey Kılıç’ın koltuğu kendi isteği ile bırakma kararı sanırım biraz düşündürücü.

Kişilerin tasarrufu olduğu için kimsenin bir şey söyleme hakkı yok elbette.

Ama ben Ak Parti adına bir iki kelam etmek isterim tabiî ki.

15 yıldan bu yana üç seçimi de oylarını attırarak kazanıp iktidar olan ve Cumhuriyet tarihinin seçim başarısı yönünden en güçlü partisi olma unvanını elde etmiş Ak Partinin bu gücü sayesinde Edirne’yi uçuracak ve % 50 nin üzerinde oy alacak bir tek Ak Partili çıkmıyor da yıllarca başka bir partide görev yapmış ve şu anda bile gönlü o partide olan biri çıkıyor ve bu ifadeleri kendine güvenerek söyleyebiliyor.

Yani tabanı olan bir partiden aday olabileceğini açıklarken Ak Partinin de Edirne de tabanlı bir parti olduğunu ima ediyor.

Ama Ak Partili bir Allahın Kulu bunu söyleme cesaretini gösteremiyor ne yazık ki.

Demek ki Ak Partililer Sedefçi kadar buradaki Ak Parti tabanının varlığından haberdar değiller.

Zafiyet, tembellik, bananecilik nerededir ve kimlerdedir bilemiyorum ama,ülke genelinde büyük bir partinin mensubu olmalarına rağmen küçük olsun benim olsunla yetinip Reisin sermayesini yemeğe çalışanlar bana göre ortalıkta görünüyorlar her zaman.

Hem de çok iş yapmış veya yapıyormuş edasıyla.

Ankara’da önemli bir dostun selam ve davetini aldım.

Sırf bu konular ile ilgili görüş ve düşüncelerimi aktarmak ve vicdani rahatlama yaşamak için yakın bir zamanda inşallah icabet etmek istiyorum.

Neyse konumuz bu değil ve bu konular ile ilgili çok önemli bilgiler içeren yazılar yazmaya devam edeceğim inşallah.

Şoförler Odası aday toplantısına gelecek olursak Erbey Kılıç toplantıda yaptığı konuşmasında; “artık bizim görevi gençlere bırakma zamanımız geldi” ifadelerini kullanması koltuğa sıkı sıkıya yapışmış veya yeniden yapışmak için gayret gösterenlerin örnek alması gereken bir durum bana göre.

Tebrik ediyorum Başkan Erbey Kılıç’ı

Tabiî ki onun yerine aday olarak arkadaşları tarafından gösterilen Öğrencim Ali Şahin için de bu tercih sanırım kendisine olduğu kadar bana da sevinç ve gurur yaşattı.

Bu önemli görevde başarılı olması en büyük temennim elbette.

Gerçekten de önemli bir görev.

Çünkü Şoförlerin mensup oldukları dernek veya kuruluşlar farklı.

Minibüsçüsü var, taksicisi var, kamyoncusu var ve hepside bu Odaya bağlı.

Başkan ve yönetim tüm esnafların sorunları ile ilgilenmek ve çözüm yollarını bulmak zorunda.

İnşallah herkesi kucaklayan ve birlik beraberliği sağlayan bir yönetim oluşur ve Şoför esnafın dertlerini ve sorunlarını üst makamlara aktararak çözümünü sağlarlar.

Rahmetli kardeşim Mehmet Atabayın bu konudaki başarıları ve pratikliği sanırım herkesin belleğindeki yerini hala koruyordur.

Nur için de yatsın mekânı cennet olsun inşallah.

Kılıç ve Şahin’de yeni konum ve durumlarında başarılar diliyorum.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu
© Copyright 2016 Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu. Tüm hakları saklıdır. Bu site Edirne Televizyonu haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır..
INSTAGRAM
Edirne Televizyonu Instagram Profili
KARİYER
ADAŞ TRAKYA GİYİM
TWITTER
Edirne Televizyonu Twitter Profili