TEBRİKLER TURAN ŞALLI…


Bu makale 2017-12-01 07:56:52 eklenmiş ve 385 kez görüntülenmiştir.
İ. Melih Yurduseven

Gerçekten de tebrik edilmeye değer bir kardeşimiz.

Bilgi birikiminin yanı sıra açık yürekliliği ve doğallığı ile de takdir edilmesi gereken ir isim.

Elbette çok eskiden bu yana tanıdığım görüştüğüm ve dost olduğum bir kişi ama Roman sorunları ile ilgili böylesi bir sohbetimiz olmadığı için program boyunca kendisini ağzı açık dinledim.

Tabiî ki Televizyon Programcıları için bulunmaz bir konuk.

25 yıla yakın bir süredir ekranlarda olan biri olarak böyle donanımlı insanlar ile program yapmanın güzelliğini bilirim ama çok ta sık karşılaşılan bir durum olmadığı için de sevinç büyük oluyor.

Turan Şallı ayni zamanda bir Eğitim Kurumunda görevli olduğu için tanışıklığımız ve ortak noktalarımızda fazla tabiî ki.

Perşembe akşamları saat 21.00 de ETV de yayınlanmakta olan ve tarafımdan yönetilen YEREL Gündem Programına davet ettim kendisini ve çok önemli bilgiler paylaştık ekrandan.

Hazırlamış olduğum soruları sormama fazla gerek kalmadan açıklamaları için de birçok konuya cevap vermesi ve Roman sorunları çok iyi bilip çözüm yolları konusunda kafa yormuş bir kişi oluşu programın zenginleşmesine neden olup izlenirliğini de arttırdı sanırım.

Onun için kutluyorum Turan Şallıyı ve kendisi ile bu konuda daha birçok programlarda buluşmayı istiyorum.

Çok önemli sayılacak konulara değindi Şallı.

Devletin ve siyasilerin Romanlara bakış açılarını ifade ederken kimsenin Roman toplumunu oy potansiyeli olarak görmemesini, sadece göbek atan günü birlik yaşayan insanlar olarak ta kabul etmemesini istedi.

Öz eleştiri yapmayı da ihmal etmeyerek Roman toplumu olarak ta yapılması gerekenleri tek tek sıraladı.

Roman Derneklerinin çalışmaları konusunda bilgilerde veren Şallı, Roman vatandaşların hemen kendilerine bir makam arama yolunu seçtiklerini belirterek bunun yanlışlığını dile getirdi.

Herkesin bir Özcan Purçu olma yolu seçtiğini dile getiren Şallı, böyle bir düşüncenin yanlış olduğunu, şayet kişiler bunu hak ediyorlarsa zaten olayın kendiliğinden gerçekleşeceğini belirterek, Romalar olarak kişiliğimizi hiçbir zaman elden bırakmamamız gerekir dedi.

AB Projeleri konusunda da bilgiler veren Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Turan Şallı,dernek olarak kendilerinin de bir projeyi hayata geçirdiklerini ve Roman kadınların el sanatları konusunda eğitimler alarak üretim yaptıklarını ve aile bütçelerine katkıda bulunduklarını söyledi.

Ben son derece memnun olduğu bir program hayata geçirdiğimizi sanıyorum.

Umarım izleyenlerimizde beğeni ile izledikleri bir program ile karşılaşmışlardır.

Tebrikler Turan Şallı, kolaylılar diliyorum.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu
© Copyright 2016 Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu. Tüm hakları saklıdır. Bu site Edirne Televizyonu haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır..
INSTAGRAM
Edirne Televizyonu Instagram Profili
KARİYER
ADAŞ TRAKYA GİYİM
TWITTER
Edirne Televizyonu Twitter Profili