SEDEFÇİNİN GÖZÜ AK PARTİ DE Mİ?…


Bu makale 2017-12-14 14:30:13 eklenmiş ve 483 kez görüntülenmiştir.
İ. Melih Yurduseven

Ne gözü, artık gönlü bile orada.

Son bilgilere göre de bu konuda Ankara düzeyinde girişimler yapılmış ve de sözler verilip alınmış fısıltı gazetesi haberlerine göre.

Artık CHP den tamamen umudu kesmiş olmalı ve İYİ partinin de kendisi ile en ufak bir yakınlaşma ve görüşme girişiminde bulunmayışı kendisini O parti ile Edirne’yi uçururum dediği Ak Partiye meyillendirmiş tabiî ki.

Hayırlısı olsun diyelim çünkü Sedefçinin yapmış olduğu son basın toplantısına katılanların ifadelerine göre Belediye Başkanı olmayı çok fazla istediği ve bu konuda yapamayacağı şey bulunmadığı ifade edilmişti.

Allah gönlüne göre versin ama zor olduğu da kesin bana göre.

Hoş,bu seçim farklı olacak gibi görünüyor tabiî ki ama seçmen ve taraftarı ile bir sorun yaşamadığı gözlemlenen ve başarı grafiğinde düşüş yaşamadığı tespit edilen Mevcut Başkanlı CHP ile yeni kurulan ve Edirne gibi küçük illerden oy toplama şansı yüksek gösterilen İYİ Partinin varlığını düşündüğümüzde Sedefçili bir Ak Partinin çokta şanslı olacağını söylemek zor gibi görünüyor.

Başkan Sedefçi ile ilgili geçmişte de yaşanmış olan Ak Parti söylemlerinin sonrasında yazdığım 25 Ağustos 2008 tarihli yazımı sizler ile paylaşmak ve o günleri anmak istedim bu gün.

İşte o tarihli köşe yazım;

“””””HAMDİ SEDEFÇİ AK PARTİYE GEÇİYOR….!

İki yıl önce de ayni haber yayılmış, ayni senaryo oynanmaya çalışılmıştı.

O zaman doğru çıkmadı haber.

Ve, tam anlaşılmak üzere iken ufak bir pürüz işi bozdu denmişti.

Grup başkan vekili ve Kayseri Milletvekili Salih Kapusuz’un devrede olduğu ve Edirne’de yaşayan bir yakınının bu işe önderlik ettiği söylenmişti.

Hatta bu kişinin başkan Sedefçiye de çok yakın bir müteahhit olduğu vurgulanmıştı.

Daha sonra bu haber başkan tarafından da yalanlamış ve “ben laik Türkiye Cumhuriyetinin savunucusu CHP ile doğdum ve CHP ile varım” söylemleri ile de habere tepkisini dile getirmişti.

Tabiî ki, iş tamamen bozulduktan sonra.

Şimdi ayni haber Edirne’de dolaşıp duruyor.

Bu kez bir Bakan teklifinden söz ediliyor.

Eski CHP li Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın Edirne’yi ziyareti sırasında gerçekleştiği iddia ediliyor bu teklifin.

Basına yansıdığı şekliyle biraz inandırıcı yönü var tabiî ki olayın.

Mesela, Bakan partililer ile parti binasında yapacağı toplantıya başkan Sedefçiyi de davet etmiş.

Oda kendisine, parti teşkilatlarına ve binalarına gitmemeye özen gösteriyorum demiş.

Yine, İl Genel Meclis başkanı ve Ak Partinin Edirne’de ki önde gelen isimlerinden bir olan Av. Müjdat Kahve, Bakan Günay’a “Bakanım, başkanı da bizim partiye transfer edelim” diyerek bir teklif götürmüş şaka gerçek.

İşin aslını söyleyecek olursak, Kültür ve Turizm Bakanının Edirne ziyaretinden en karlı çıkan Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi olmuştur bana göre.

Bir kere, en moral bozukluğu yaşadığı bir dönemde, bir bakanın belediyeyi ve kendisini ziyaret edişi büyük bir moral kaynağı olmuştur.

Ceza evinden çıktıktan sonra haklı olarak süngüsü düşen ve her ne kadar yalanlanmış olsa bile partisi tarafından yeniden aday gösterilmeyeceği büyük ölçüde belli olan Sedefçi’nin bir bakan tarafından ziyaret edilip, geçmiş olsun dilekleri sunuluşu ve kendisini daha önce aradığını ama telefona çıkmadığını söyleyişi büyük bir motivasyon olmuştur.

Bu arayışı basına açıklarken “ben telefonun Bakanımıza ait olduğunu bilmiyordum, şayet bilseydim mutlaka geri dönerdim” sözleri doğru bir yaklaşım değil elbette.

Bakan olunca geri dönersin de, vatandaş olursa aramazmısın demezler mi insana.

Derler tabiiki. Başkanda bu sözü düşünmeden ağzından bir anda çıkarmış olmalı.

Tabiki,başkan Sedefçi’nin Ak Partiye geçeceği şeklindeki haberlere insanı inandıracak bir önemli faktör daha var.

Erdal Kalkan faktörü.

Hamdi Sedefi daha CHP liliği dahi tam bilmezken, CHP den daha ileride bir siyaset ve sol görüş sahibi olan bir Erdal Kalkan şu anda Ak Parti Milletvekili ve Ankara’ya gittiğinden başkanın konuşarak en çok moral bulduğu insan.

Bir Ertuğrul Günay ve Erdal Kalkan’ın böyle bir teklifi yapmaları halinde başkanın ne yapacağını çok merak ederim doğrusu.

Yapılmışmıdır bilemem elbette.

Yapılabilir mi?

Niye olmasın ki.

Kendilerine nasıl ki birileri tarafından böyle bir teklif yapılıp bu parti saflarına katılmışlarsa, başkan Sedefçiyi Ak Partiye çağırmaları da normaldir.

Teşkilat ve Genel Merkez ne der, partililer ne der, en önemsi de başkan Sedefçi ne der bilemeyiz elbette.

Yine her zaman ve her konuda olduğu gibi zamana bırakmakta yarar var sanırım.

Ama bir gerçek var ki, günümüz siyasetinde her şey olur.

Olursa da kimse şaşırmasın sakın…..””””

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu
© Copyright 2016 Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu. Tüm hakları saklıdır. Bu site Edirne Televizyonu haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır..
INSTAGRAM
Edirne Televizyonu Instagram Profili
KARİYER
ADAŞ TRAKYA GİYİM
TWITTER
Edirne Televizyonu Twitter Profili