TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ...


Bu makale 2017-12-19 09:10:22 eklenmiş ve 275 kez görüntülenmiştir.
İ. Melih Yurduseven

Her geçen gün daha iyiye daha güzele ulaşma konusunda gayret içinde gördüğüm bu hastaneyi iyi bildiğimi söyleyebilirim.

Hele hele Prof.Dr.Yahya Çelik Hocamın Baş Hekim olduğu dönemi daha da iyi bilirim.

Bilirim çünkü onun döneminde;"Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesini tanıyalım"adlı bir TV Programı gerçekleştirerek iki yıla yakın bir süre tüm bölümlerin çekimlerini yapıp ETV de yayınlamıştık.

O zaman Üniversitenin Genel Sekreteri olan Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın ilgi ve desteği ile gerçekleştirdiğimiz programlar çok ses getirmiş,hastane konusunda önemli tanıtım görevi yapmıştı.

Çünkü herkes ile röportajlar yapıyor,görüntü olarak eksikleri ve aksaklıkları dahi çekerek olumlu şekle dönmesi konusunda nelerin yapılması gerektiğini ve nerelerden destekler alınabileceğini sütüdyo çekimlerinde tartışıyorduk.

On beş günde bir yapılan çekimlerin ve program görüntülerinin tamamı Hastane koridorlarında ki büyük ekran TV lerden yayınlanarak hastaneye gelmiş olan insanların bilgilenmeleri sağlanıyordu.

Stüdyo çekimleri sırasında konuk olarak aldığım Hocalar vatandaşlardan gelen telefon sorularını yanıtlama ve olumsuz durumları not alarak düzeltme imkanlarıda sağlanmış oluyordu.

Yaklaşık on yıla yakın bir süre geçtiği için o günden bu güne çok şey değişti tabiiki Hastanede.

Birçok eksiklikler telafi edildi ve birçok Fakülte Hastenesinde bulunmayan alet edavat alımı yapıldı.

Bilhassa Dr.Mehmet Müezzinoğlunun Sağlık Bakanı olduğu dönemde önemli yatırımlar aldı Hastane.

Hala daha yardım ve desteğini sürdürdüğünü duyuyoruz.

Geçenlerde Hastane Baş Hekiminin düzenlediği basın toplantısına gidemedim ama ondan birkaç gün önce bir Proje tanıtımı nedeniyle verilen yemekte kendşisi ile görüşüp bu programları hatırlattım kendisine.

Baş hekim zaten hatırlıyor ve güzel bir çalışma olduğunu söyleyince; "böyle bir çalışmayı yeniden yapma imkanı araştırılsa iyi olmaz mı dediğimde;elbette olur ama Rektörümüz ile bu konuyu görüşmeniz gerekir" demişti.

İnşallah böyle bir durum söz konusu olurda Balkanların Hastanesi olma konumuna yaklaşan bu güzide Hastanemizin bu günkü halini izleyenlere tanıtma imkanı yakalamış oluruz.

Baş hekim Prof.Dr.Abdullah Taş geçtiğimiz günlerde basın ile bir araya geldiği toplantıda yaptığı konuşmada bilhassa Hastanenin Balkan Ülkelerinde yaşayan vatandaşların yakın ilgili ile karşılaştığını belirterek şunları söylemiş;

"Yurt dışından özellikle Balkan ülkelerinden hastalarımız geliyor. Bin yatak kapasitemiz var. Tadilatlar nedeniyle 800 civarında yatağımızı kullanıyoruz. Ciddi bir doluluk oranımız var. Yurt dışından gelen hasta sayımız her geçen yıl artıyor. Geçen yıl 250 başvuru olmuş, bu yıl ise bu sayı 537'ya yükseldi. Yurt dışı hasta sayımız yıl içerisinde birden fazla geldiği için 700 ila 800'e çıkıyor. Günden güne artan kaliteli sağlık hizmetimiz dolayısıyla bu sayıların daha da artacağını düşünüyoruz. Balkan ülkelerinden gelen hastalar, ülkelerinde çaresini bulamadıkları hastalıklarla ilgili bizi tercih ediyorlar. Uzun süreli tedavisi olan, dahili, cerrahi branşları ve zor ameliyatı olan yurt dışı hastalarımız geliyor. 35 yıllık bir kurumuz. Konusunda uzman öğretim görevlilerimiz hastalarımıza her konuda yardımcı oluyor."

"Allah kimseyi düşürmesin ama esikte etmesin" dediğimiz bu hastenemize iki yılı aşkın bir süredir yolum çok düştüğü için bir basın mensubu olarak değil ama bir hasta olarak muhatabım olan Kardiyoloji servisindeki çalışmalar ve hizmetler tüm bölümlerde ayni ise ben Hastaneye tam not veriyorum.

Öğretmen kimliğim yetermi bilemiyorum tabiiki.

Başarıları daim olsun,hastalara şifalar dertlilere devalar versin inşallah.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu
© Copyright 2016 Edirne\'nin İlk Ve Tek Yerel Televizyonu. Tüm hakları saklıdır. Bu site Edirne Televizyonu haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır..
INSTAGRAM
Edirne Televizyonu Instagram Profili
KARİYER
ADAŞ TRAKYA GİYİM
TWITTER
Edirne Televizyonu Twitter Profili