25 Haziran 2022
18.8 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEASAYİŞYUNANİSTAN’A KAÇACAKLARDI

YUNANİSTAN’A KAÇACAKLARDI

-

Yunanistan’a kaçmaya çalışan FETÖ şüphelisinin üzerinden ‘Türkiye’de 100 bin kişinin işten atıldığı, güvenli bir ülke olmadığı’ yazılı not ve para çıktı.
 

FETÖ soruşturması kapsamında meslekten ihraç edilen iki kişi, Yunanistan’a kaçma hazırlığı yaparken yakalandı.

Edirne Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, FETÖ soruşturması kapsamında meslekten ihraç edilen şahısların yasadışı yollardan yurt dışına kaçma hazırlığı yaptığı yönündeki istihbarat üzerine çalışma başlatıldı.

Bunun sonucunda Ankara’da görevli iken haklarında meslekten ihraç kararı verilen 2 bayan şahısın Edirne’de irtibat kurdukları şahıslar aracılığı ile illegal yollardan Yunanistan’a geçiş yapacakları ve Keşan ilçesinde bir otelde bekledikleri, akşam saatlerinde irtibatlı oldukları şahıslar tarafından otelden alınarak sınır bölgesine götürülerek illegal yollardan Yunanistan’a geçecekleri bilgisinin alınması üzerine F.D ve B.E isimli bayan şahıslar kaldıkları otelde takibe alındı. Yapılan araştırmada her iki şahsın da Ankara’da çeşitli  hastanelerde görevliyken meslekten ihraç edildiği tespit edildi. Şahıslar 20.45 sıralarında çantaları ile birlikte dışarı çıktıkları sırada gözaltına alındı.

Ekipler, şahısların irtibatlı oldukları ve illegal yollardan Yunanistan’a geçişlerini sağlayacak olan şahısların gelebilecekleri değerlendirilerek otelde beklemeye devam etti. saat 21.00 sıralarında iki erkek şahsın otele gelerek bu iki bayanı sorduklarının görülmesi üzerine şahıslar gözaltına alınarak, yapılan kimlik kontrollerinde M.B ve E.B oldukları tespit edildi.

Yunanistan’a kaçmak üzereyken yakalanan B.E’nin yapılan üst aramasında biri iptal edilmiş 2 pasaport, kredi kartları, sim kart, 4.985 ABD doları, 1.750 Euro, 110 TL para, çizgisiz kağıt üzerine İngilizce yazılmış (Türkiye’de 100 bin kişi işten atıldı-Türkiye’de durum çok karışık olduğu için güvenli bir ülke değil) yazılı not çıktı.

F.D isimli şahsın yapılan üst aramasında ise birisi iptal edilmiş 2 pasaport 3.000 Euro, 35 TL, flash bellek, sim kart ele geçirildi. Göz altına alınan şahıslarla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi