2 Şubat 2023
8.9 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEÇAKIRLAR: ESKİ CAMİ’DEKİ HATALAR, SELİMİYE’DE YAPILMAMALI!

ÇAKIRLAR: ESKİ CAMİ’DEKİ HATALAR, SELİMİYE’DE YAPILMAMALI!

-

İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, Kültür ve Turizm Bakanlığı bütçesi üzerine yaptığı konuşmada, Edirne’deki tarihi eserlerinin restorasyonu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Eski Cami’deki restorasyonda bazı eksiklikler olduğunu belirten Çakırlar, “Selimiye Camii’ndeki restorasyonda inşallah Eski Cami’deki gibi hatalı çalışmalar yapılmaz.” dedi.

İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Kültür ve Turizm Bakanlığı bütçesi üzerine konuşma yaptı. Konuşmasında Edirne’deki tarihi eser restorasyonlarıyla ilgili konulara değindiğini belirten Çakırlar, Selimiye Camii’ndeki restorasyonun titizlikle yapılması konusunda çağrıda bulundu.


İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kültür Bakanlığı bütçesi üzerine 5 dakikalık bir konuşma gerçekleştirdim. Bu konuşmada; Edirne tarihi eserlerinin restorasyonunun iyi yapılamadığını ifade ettim. Örneğin; geçen gün Eski Cami’de bir cenaze namazından sonra kubbenin birinden bir parça düştüğünü gördüm. İyi ki cemaatten kimse yoktu düştüğü yerde. Selimiye Camii’ndeki restorasyonda inşallah Eski Cami’deki gibi hatalı çalışmalar yapılmaz. Tunca kenarındaki Evliya Kasım Paşa Camii’nin yılan hikayesine dönen restorasyonunu, sarayı, Enez Kalesi’ni ve benzeri birçok konuyu aktardım.” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi