24 Haziran 2022
19 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEKONOMİÖZTÜRK’E YENİ GÖREV

ÖZTÜRK’E YENİ GÖREV

-

Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 74. Genel Kurulunda TOBB Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu’na seçildi.
 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nde gerçekleştirilen 74. Genel Kurul Toplantısında; TOBB Yönetim Kurulu Yedek üyeliğinin yanı sıra, TOBB Ticaret Borsaları Konseyi üyeliğine yeniden seçilen Edirne Ticaret Borsası (ETB) Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, TOBB'da bir görev daha aldı. Öztürk, TOBB Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu'nda da görev yapacak.

Ekonomi ve iş dünyasına dair stratejileri belirleyici bir yapıda oluşturulan ve başkanlığını TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yaptığı TOBB Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu’nda, TOBB’daki birim ve kurullar arasında ve diğer kurumlarla etkin koordinasyon içinde, Başkanlık faaliyetlerinin planlanmasına yönelik çalışmalar yürütülerek, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin hedeflerine ulaşmasını sağlayacak stratejiler oluşturulacak ve geliştirilecek.

Öztürk, diğer taraftan Lisanslı Depoculuk Sisteminin ülkemizde tanıtılması ve yaygınlaşmasında önemli görevler yürüten TMO-TOBB Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş. Yönetim Kurulu’nda TOBB’u temsilen görev yapmaya devam edecek.

Genel Kurulda Gerçekleştirilen seçimde, geçerli oyların tamamını alan M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 4 yıl süreyle yeniden TOBB Başkanı oldu. İlk kez 16 Haziran 2001'de seçilen Hisarcıklıoğlu, beşinci kez bu görevi yürütecek.

 

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi