11 Ağustos 2022
21 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEERKEN, TARIM KOOP GENEL BAŞKANI SEÇİLDİ

ERKEN, TARIM KOOP GENEL BAŞKANI SEÇİLDİ

-

Edirne Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği Başkanı Ahmet Erken, Tarım Kooperatifleri Merkez Birliği Başkanlığına seçildi. Tarım, hayvancılık ve süt sektörüne faydalı olmak için çalışacaklarını söyleyen Erken, “Biz buraya koltuk için değil üretmek için geldik” dedi.

Edirne Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği Başkanı Ahmet Erken, önceki gün yapılan Tarım Kooperatifleri Merkez Birliği Genel kurulunda Genel Başkanlık görevine seçildi.

Genel Başkan seçilmesiyle sorumluluklarının bir kat daha arttığını kaydeden Erken, basın mensuplarına yaptığı açıklamada bundan sonra sadece Edirne için değil, Trakya, Marmara ve Türkiye için katkı yapacaklarını, tarım, hayvancılık ve süt sektörüne faydalı olmak için çalışacaklarını söyledi.

Erken, “6 Haziran 2022 tarihinde Tarım Kooperatifleri Merkez Birliği’nin mali genel kurulunda önerge vererek seçimli genel kurul yapılmasını istedik ve oylamada seçimli yapılmasına karar verildi. 14 ilin 54 delegesi katıldı, 25’si oy kullandı. 27’ye 25 oyla delegeler beni tercih etti. Şu andan itibaren Tarım Kooperatifleri Merkez Birliği Genel başkanı oldum. Sorumluluğumuz bir kat daha arttı. 27 yıldan beri kooperatifçilik yapıyorum. Ankara’da olsun, Edirne’de olsun bu işlerin önde gelenlerindenim. 27 yıl uzun bir süre. Biz il birliğinde yönetimlerde de kaldık, başkan da olduk. Gün geldi fabrikada da çalıştık ama geldiğimiz noktada artık sorumluluğumuz bir kat daha arttı. Sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Bundan sonra sadece Edirne için değil Trakya, Marmara ve Türkiye için yapacağımız katkıları biliyorum. Çalışmalarımızı da bu şekilde hızlandıracağım. Merkez birliğinin daha çok ortak il sayısını arttırarak, Türkiye’deki tarıma, hayvancılığa, süt sektörüne faydalı olmaya çalışacağız. Ulusal Süt Konseyi’nde zaten üyeyiz. Bundan sonra konseyde temsil eden STK’ların ilk dördünden biri olacağız. Bu konuda da bundan sonra yapılacak piyasa analizlerinde bizlerin de düşüncelerini alarak ona göre fiyat açıklamaları yapacaklar. Bu konuda da destek vermeye çalışacağız.

Biz buraya sadece koltuk için gelmedik, bildiğiniz gibi her zaman birlik olarak yaptığımız açıklamalarda söylüyorum; üretmeye geliyoruz, üretmek zorundayız, üreteceğiz” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi