11 Ağustos 2022
21 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNETAŞTAN ÇIKAN KIVILCIM, ARPA TARLASINI KÜLE ÇEVİRDİ

TAŞTAN ÇIKAN KIVILCIM, ARPA TARLASINI KÜLE ÇEVİRDİ

-

Edirne’de taştan çıkan kıvılcım sebebiyle 30 dönüm arpa tarlası yandı.

Edirne’ye bağlı Korucu köyünde çayır biçerken makinanın taşa çarpması sonucu yangın çıktı. Haber verilmesi üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Yangına köylüler de müdahale etti. Köylüler traktörleri ile yangının diğer tarlalara sıçramaması için tarlanın etrafını sürdü.
İtfaiye ekiplerinin müdahalesi ile yangın söndürülürken, 30 dönüm arpa küle döndü.

Yaklaşık 30 dönüm arpa ekili alanların yangından zarar gördüğünü belirten Onur Esen, köylüler olarak birlik içinde yangını söndürdüklerini söyledi.

Onur Esen “Bazı arkadaşlar sigara içip yolun kenarına atıyorlar. Bizim 1 yıllık emeğimizi çöpe atmayın. Herkes dikkatli olsun. Ateş yakıp söndürmeden gidiyorlar. Lütfen herkes dikkat etsin” dedi.

Arazi sahibi, tarlada ekili aranın küle döndüğünü söyledi.

Arazi sahibi, “Yangın bizim yeni bağlık tarafından çıktı. Bizim orada 30 dekar arpa ekili idi. Dün makine gitti biçmeye ve arıza yaptı. Bugün gitti ve yarısını biçti yine arıza yaptı. Komşunun da yulaf tarlası vardı. Yulaflarını biçerken makine taşa çarpıyor ve yangın çıkarıyor. Yangını söndüremediği için yangın büyüyor. Komşular yetişiyor. Traktörlerle yangını çevirdiler. Komşular müdahale etmese yeni bağlık komple yanacak.” şeklinde konuştu.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi