3 Aralık 2022
5.4 C
Edirne
Ana SayfaTEKİRDAĞ9 AYDA 10 BİNDEN FAZLA OLAYA MÜDAHALE ETTİLER

9 AYDA 10 BİNDEN FAZLA OLAYA MÜDAHALE ETTİLER

-

Tekirdağ İtfaiye Daire Başkanı Cengiz Çelik, 2022 yılının ilk 9 ayında 10 binden fazla olaya müdahale ettiklerini belirtti.

1714 yılında Osmanlı İmparatorluğu Döneminde kurulan İtfaiye Teşkilatının 308’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle Tekirdağ’da kutlama töreni düzenlendi. 25 – 30 Eylül tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası kapsamında çelenk sunma töreni gerçekleştirilirken; törende konuşan İtfaiye Daire Başkanı Cengiz Çelik, itfaiye ekiplerinin yılbaşından bu yana 10 binden fazla olaya müdahale ettiğini dile getirdi.

İtfaiye Daire Başkanı Cengiz Çelik yaptığı açıklamada, “Türk itfaiyesinin kuruluşu 1714 yılı olarak kabul edilmektedir. Osmanlı İmparatorluğu döneminde tulumbacılar ocağı ve askeri itfaiye teşkilatı gibi çeşitli isimlerle hizmet veren yangın söndürme teşkilatı, cumhuriyetin kurulmasından sonra 25 Eylül 1923 tarihi itibariyle belediyeler bünyesinde hizmet vermeye başlamışlardır. Modern itfaiye teşkilatının temellerinin kurulduğu 25 Eylül tarihi ülkemizde itfaiyecilik haftası olarak kutlanmaktadır. Başlangıçta sadece yangın söndürmek için kurulan itfaiye teşkilatına zaman içerisinde birçok görev verilmiştir. Artık günümüzde itfaiye teşkilatları modern teçhizat ve eğitimli personel ile sadece yangınlarda değil sel ve depremler gibi tüm doğal afetlerde, trafik kazası, yüksekten düşme gibi Acil durumlarda da halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla canla başla çalışmaktadır. İtfaiye Daire Başkanlığımıza bağlı 11 ilçede bulunan 20 itfaiye istasyonumuzda 7/24 görev yapmakta olan müdahale ekiplerimiz, 1 Ocak ile 25 Eylül tarihleri arasında 10 bin 100 olaya müdahale etmiştir. Mimar ve mühendislerden oluşan teknik ekibimiz tarafından il genelinde 827 iş yerine yangın güvenliği yönünde denetimler gerçekleştirilmiştir. Bir şehrin itfaiyesine kadar iyi olursa olsun itfaiyenin başarısı halkımızın aldığı yangın güvenlik önlemlerine ve yangından korunma konusundaki bilgi seviyesine bağlıdır düşüncesine istinaden eğitim birimimiz tarafından 3 bin 667 kişiye yangın güvenliği ve yangın söndürme temel eğitimi verilmiştir” dedi.
Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi