25 Şubat 2024
14.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNE100’ÜNCÜ YILIN BAŞPEHLİVANINA 1 MİLYON LİRA ÖDÜL VERİLECEK

100’ÜNCÜ YILIN BAŞPEHLİVANINA 1 MİLYON LİRA ÖDÜL VERİLECEK

-

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 662’nci Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan olacak güreşçiye belediye olarak 1 milyon lira ödül vereceklerini açıkladı. Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu tarafından düzenlenen çalıştayda konuşan Başkan Gürkan, “Kırkpınar’ın belediye başkanı olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin başpehlivanına 50 bin lira, 100 bin lira ödül vermeyi onuruma yediremiyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılında, Türkiye Cumhuriyeti’nin başpehlivanına 1 milyon lira ödül vereceğiz” dedi.

Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu’nu tarafından, Balıkesir’de yönetim ve bağlı kurullar, yağlı güreş düzenleyen belediyelerin başkanları ile yağlı güreşin içerisinde olan başpehlivanlar, hakemler, cazgırlar ve basın temsilcilerinin katılımıyla bir çalıştay düzenlendi. Çalıştaya Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, TGGF Başkanı İbrahim Türkiş, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Kırkpınar Güreşleri Ağası Seyfettin Selim de katıldı.

Çalıştayda bir konuşma yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, zembilini alan herkesin yağlı güreşlere katılmaması gerektiğini tekrarladı.

Başkan Gürkan, “Kırkpınar’ın Belediye Başkanı olarak, Kırkpınar’ı düzenleyen Belediye Başkanı olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin başpehlivanına 50 bin lira, 100 bin lira ödül koymayı onuruma yediremiyorum. Niçin böyle yapıyoruz, çünkü oraya gelene kadar sadece 2022’de pehlivan konaklama giderlerine ben 1,5 milyon lira para ödedim. Yolluk ve harcırahlarına da yaklaşık o kadar ödedim, başpehlivana verilecek ödül ve para kalmadı. İbrahim başkanım 2023’te gerekli planlamaları yaparak 2024’ten itibaren bu kuralların uygulanmaya başlayacağını söyledi. Bunu çok yararlı, başarılı ve saygıdeğer bir çalışma olarak görüyorum. Yıllardır kurulmasını arzu ettiğimiz, çaba gösterdiğimiz federasyonumuz yeni kuruldu ve ilk çalışması da bu anlamda oldu. 2023 Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü Yılı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, şehitlerimizin bize emaneti olan bu kutsal vatanda, bayrağımızın gölgesinde kutlayacağımız 100’üncü Yıl. Muhteşem bir yüzyıl. Cumhuriyet’in 100. Yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin başpehlivanına Edirne Belediyesi olarak 1milyon lira başpehlivanlık ödülü vereceğiz. Hayırlı, uğurlu olsun.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side