25 Şubat 2024
16.8 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNE108’İNCİ YILDA ŞÜKRAN VE MİNNETLE…

108’İNCİ YILDA ŞÜKRAN VE MİNNETLE…

-

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108’inci yıl dönümü dolayısıyla Edirne Asker Hastanesi Şehitliği’nde tören düzenlendi.

Türkiye’de, Çanakkale’den sonra en büyük ikinci şehitlik olan Edirne Asker Hastanesi Şehitliği’nde, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma günü nedeniyle tören düzenlendi. Törene; Edirne Vali Vekili Sıdkı Zehin, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, 54’üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Cihanoğlu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Şehit Aileleri Derneği Başkanı Faruk Çiftçi, siyasi parti ve STK temsilcileri, kurum müdürleri, askeri personel ve öğrenciler katılım gösterdi. Anıta çelenk sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Ardından Vali Vekili Sıdkı Zehin, anıt şeref defterini imzaladı. Şehitler için dua okunması ve şehitliğe karanfil bırakılmasının ardından Edirne Asker Hastanesi Şehitliği’nde düzenlenen tören sona erdi.

Anma törenleri, Edirne Halk Eğitim Merkezi’ndeki programla devam etti. 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yılı ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Edirne Emel Özgür Subaşıay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından gerçekleştirilen gösteriler ilgiyle izlenirken, duygu dolu anlar yaşandı. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıl dönümü nedeniyle düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere de ödülleri verildi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise Üsteğmen Adem Topal yaptı.

Konuşmanın ardından lise öğrencileri tarafından gerçekleştirilen 18 Mart gösterisi, büyük beğeni topladı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side