23 Mayıs 2024
17.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNE2 AKARYAKIT İSTASYONU MÜHÜRLENDİ

2 AKARYAKIT İSTASYONU MÜHÜRLENDİ

-

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından kaçakçılık ile mücadeleye yönelik yapılan faaliyetler kapsamında; Merkez ilçe sınırları içerisinde faaliyet gösteren 2 akaryakıt istasyonu mühürlendi, Keşan’daki bir akaryakıt istasyonuna ise 2 milyon 30 bin 444 lira para cezası uygulandı.

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından kaçakçılık olaylarının engellenmesine yönelik çalışmalar aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Edirne İl Jandarma Komutanlığı KOM timlerince yapılan çalışma ve denetimler neticesinde; Merkez ilçe mülki sınırları içerisinde faaliyet gösteren 2 akaryakıt istasyonunun, 213 Sayılı Vergi Usul Kanun’unun 359’uncu Maddesinde belirtilen kaçakçılık

suçunu işlediği tespit edildiğinden, 5015 Sayılı Petrol Piyasası Kanun’unun 20’nci Maddesi

(g) bendi uyarınca Akaryakıt istasyonları mühürlenerek geçici olarak faaliyetleri durduruldu. Keşan ilçesi mülki sınırlarında faaliyet gösteren 1 akaryakıt istasyonuna ise 5307 sayılı LPG Piyasası Kanun’unun 7’nci Maddesinin 4’üncü bendi uyarınca 2 milyon 30 bin 444 TL idari yaptırım uygulanmak üzere idari işlem yapıldı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side