20 Mayıs 2024
14.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNE23 NİSAN’DA ATA’NIN HUZURUNA ÇELENK SUNDULAR

23 NİSAN’DA ATA’NIN HUZURUNA ÇELENK SUNDULAR

-

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM’nin açılışının 104’üncü yıldönümü nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı tarafından Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi. Törene; CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, CHP Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, İl Genel Meclisi Başkanı Çiğdem Gegeoğlu, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından Belediye Bandosu eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törende konuşan CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, “Bu bayram tüm dünya çocuklarının kardeşçe kutladığı, barış içinde yaşayabilecekleri bir dünyanın tohumlarının atıldığı ilk ve tek bayramdır.” ifadelerini kullandı.
Kahraman, “23 Nisan 1920 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulmasıyla, Cumhuriyetimizin ilan edilmesi yolunda, özgürlük ve bağımsızlığımızın temelleri atılmıştır. Atatürk’ün manevi mirasının bizlere yüklediği sorumlulukla, özgürlüğün de, adaletin de, eşitliğin de dayanağı Ulusal Eğemenliktir. 23 Nisan Milletimizin tutsaklık zincirlerini kırarak, tarih sahnesine çıktığı ve egemenliği kendi eline aldığı gündür.

Meclisimizin kuruluş günü, Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara ve yeni nesillere armağan edilmiştir. Bu bayram tüm dünya çocuklarının kardeşçe kutladığı, barış içinde yaşayabilecekleri bir dünyanın tohumlarının atıldığı ilk ve tek bayramdır. Sadece büyük bir lider geleceği küçük kalplere emanet eder. Bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yoldan ilerledik ve ilerlemeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, yüzlerinde gülücüklerin, kalplerinde sevgi ve umut çiçeklerinin hiç solmamasını temenni ettiğimiz, bunun için büyük gayret sarf ettiğimiz bütün çocuklarımızın ve Türk Ulusunun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor; başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ilk meclisin kurucu üyelerini, ülkemizin bağımsızlığı ve egemenliği uğrunda canlarını feda eden bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle, rahmetle anıyoruz.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side