4 Şubat 2023
3.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNE50 YILLIK KARAAĞAÇ ARDASPOR’UN ANTRENMAN SAHASI YOK!

50 YILLIK KARAAĞAÇ ARDASPOR’UN ANTRENMAN SAHASI YOK!

-

Edirne’nin köklü spor kulüplerinden Karaağaç Ardaspor’un ne bir antrenman sahası bir tesis binası var. 50’nci yılını kutlamaya hazırlanan kulübün yeni Başkanı Birol Salçın, kulübün en büyük eksiği olan tesis ve antrenman sahası için yetkililerden destek beklediklerini açıkladı. Yeni yönetim olarak tüm hedeflerinin kulübün eksiklerini tamamlamak olduğunu söyleyen Salçın, “biz artık maçlarımızı deplasmanda değil kendi sahamızda yapmak istiyoruz” dedi.

Edirne’nin 1973 yılında kurulan spor kulüplerinden Karaağaç Ardaspor’un yeni Başkanı Birol Salçın, Meriç Nehri kenarındaki belediye Protokol evinde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Yeni yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı toplantıda konuşan başkan Salçın, kulübün 50’nci yılına yakışır bir şekilde hizmet etmek istediklerini söyledi.

Salçın, “Ardaspor bu sene kuruluşunun 50’nci yılını kutlayacak. Karaağaçlı esnaflardan ve gençlerden destek oldular. Kulübümüzün 50’nci yılına yakışır şekilde hizmet etmek istiyoruz. Mahallemizde tesis sıkıntımız var. Projelerimiz arasında ilk önce tesisleşmek geliyor. Tesisleşme konusunda ilde protokol büyüklerimizden destek isteyeceğiz. Hepsinin kapısını çalacağız. Gençlerimiz için Karaağaç insanımız için güzel bir tesis istiyoruz. Önceliğimiz bu. 2022-2023 sezonunda 1. Amatörde mücadele edeceğiz. Hedefimiz tabiî ki şampiyon olmak. 50’nci yıla yakışan da bu olur.

  Şu anda antrenman sahası yok, ne bir tesisimiz, ne bir antrenman sahamız var, ne bir kulüp binamız var. Karaağaç halkı olarak bu konuda büyük sıkıntı yaşıyoruz.

 1973 yılında kurulmuş köklü bir kulüp. Şehir içinde şehir dışında defalarca semtimizi en iyi şekilde temsil etmiş bir mazisi var. Biz 70’lerin ruhunu yakalamak istiyoruz. Kurulduğu yıllardaki başarıları ve o birlikteliği yakalamak istiyoruz. Futbol camiasında Karaağaç’tan yetişmiş önemli isimler var. Tekrar yeni nesilden bu isimler gibi isimler çıkartmak istiyoruz. Edirnespor futbol efsanesi Hasan Zaza, rahmetli Zafer Tangör. Bunlar hep Karaağaç’tan yetişmiş değerler. Neden şimdi alttan gelen çocuklarımız bu isimler gibi olmasınlar. Bunları gerçekleştirmemiz için büyüklerimizin bize tesis anlamında yardımcı olmasını istiyoruz. En büyük sıkıntımız tesis” dedi.

Yönetim Kurulu Üyesi Zati Çerkez de mahallede bir saha olmadığı için takımın tüm maçlarını deplasmanda yapmak zorunda kaldığını ifade etti.

Çerkez, “sürekli deplasmana gidiyoruz. Ben çocuklara idman yaptırıyorum halı sahada, büyük sahaya çıkardığım zaman bocalıyorlar. Bir dahaki maça kimse gelmiyor. Ondan sonra soruyorlar bana neden gençler çıkmıyor Karaağaç arda sporda” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi