20 Mayıs 2024
12.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNE8 BİN 500 ADET KIŞLIK KIYAFET, SOSYAL MARKETE GÖNDERİLDİ

8 BİN 500 ADET KIŞLIK KIYAFET, SOSYAL MARKETE GÖNDERİLDİ

-

Edirne Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından hazırlanan 8 bin 500 adet ürün, Edirne’ye gelen depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılaması amacıyla Mimar Sinan Kapalı Spor Salonu’nda açılan sosyal markete gönderildi. Edirne’ye yaklaşık 2 bin depremzedenin geldiğini belirten Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık’ın eşi Dilek Kırbıyık, “Daha da gelenler olacaktır. Bu yüzden sosyal marketimizi hep beraber güçlendirmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde büyük yıkımlara neden olan depremlerin ardından başlatılan yardım kampanyaları devam ediyor. Bu kapsamda Edirne Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından hazırlanan 8 bin 500 adet kışlık kıyafet, Edirne’ye gelen depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılaması amacıyla Mimar Sinan Kapalı Spor Salonu’nda oluşturulan ‘sosyal markete’ gönderildi. Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık’ın eşi Dilek Kırbıyık, Edirne Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı ve müdür yardımcıları, merkezde gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceledi.

Çok sayıda depremzedenin Edirne’ye geldiğini söyleyen Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık’ın eşi Dilek Kırbıyık, sosyal marketin güçlendirilmesi gerektiğini ifade etti.
Dilek Kırbıyık, “Birlik ve beraberliğimizin gücünü gördük. Buradaki emek de gerçekten çok büyük ve ihtiyaca yönelik bir emek var. Daha önce Edirne’den çok sayıda tırı deprem bölgesine gönderdik ama şunu fark ettik ki; Edirne güvenli bir bölge ve buraya yakınlarının yanına gelen çok sayıda depremzede oldu. Anladık ki daha da gelecek. O yüzden de biz buradaki deprem marketimizi hep beraber güçlendirmeliyiz. Deprem marketimizi güçlü tutmamız gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Arpacı da, hazırlanan kıyafetlerle bir nebze de olsa depremzedelerin dertlerine derman olunmasını ümit ettiklerini söyledi.

Dr. Önder Arpacı, “Yapmış olduğunuz bu ürünler inşallah depremzedelerimizi sıcacık şekilde sarsın. Bir nebze olsun dertlerine derman olsun. Onu ümit ediyoruz. Buradaki kıyafetler inşallah bu soğuk günlerde depremzedelerin yanlarında olduğumuzu göstermiş olur diye ümit ediyoruz.” dedi.


Halk Eğitim Merkezi Usta öğreticisi Fatma Akay ise yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Çalışmalar hakkında bilgi alınmasının ardından 8 bin 500 adet ürün, insan zinciri oluşturularak merkez önündeki araca yüklendi ve Mimar Sinan Kapalı Spor Salonu’ndaki sosyal markete gönderildi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side