24 Temmuz 2024
22.5 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEADAY ADAYI ŞÜKRÜ CİRAVOĞLU PARTİLİLERLE BULUŞTU

ADAY ADAYI ŞÜKRÜ CİRAVOĞLU PARTİLİLERLE BULUŞTU

-

4 Şubat Pazar günü gerçekleştirilecek ön seçim öncesi partililerle bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Belediye Başkan Aday Adayı Şükrü Ciravoğlu, “Uzun yıllardır CHP’de olan Edirne Belediyesi’nde kimsenin burnu kanamamış, kimse ekmeğinden edilmemiştir. Bundan sonra da aynı anlayışla devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Belediye Başkan Aday Adayı Şükrü Ciravoğlu, üyeler ve halkla buluştu. Büyük kalabalık tarafından karşılanan Ciravoğlu’na; aday adaylığından çekilen Harika Türkay Taybıllı, Ayhan Murat Dursunoğlu ve Bülent Bacıoğlu ile STK temsilcileri ve vatandaşlar da destek verdi.

Burada bir konuşma yapan Ciravoğlu, üyelere, “31 Mart’ta kazanacak adaya oy verin, başka kaygılarla oy kullanmayın.” çağrısında bulundu.

Ciravoğlu, “Ön seçim kararının alınmasının ardından çalışmalarımıza hızla başladık. Bizim ekip olarak 2 yıldır partiye katkı sunmak amacıyla yapmış olduğumuz çalışmalar var. Her türlü katkıyı vermeye çalıştık. Bu noktaya geldiğimizde vazgeçemeyeceğimiz tek ana unsur;CHP’yi bütün üyeleri ve bütün unsurları ile bir bütün halinde önce ön seçime ardından yerel seçime taşımaktır. Bu doğrultuda herkese kucak açtık. Zaman zaman kırgınlıklar olabilir. Hafif çatışmalar olabilir. Siyasi ayrıntılarda farklılıklar olabilir. Bunların hepsi doğal. Ancak önemli olan buralardan ayağa kalkıp kol kola hep birlikte bir duruş sergileyebilmek. Sonuçta hepimiz bir bütün halinde bu ön seçim ve ardından yapılacak olan yerel seçime yürüyüşümüze devam ettik. Bugün geldiğimiz noktada yarın bir ön seçim yapacağız. Sizler ve bütün merkez ilçeye kayıtlı üyelerimiz 5 aday adayından birisine tercih ve takdirlerini kullanarak belediye başkan adayımızı belirleyecekler. Burada öne çıkarmak istediğimiz bir konu yarın yapılacak ön seçimde belediye başkan adayını değil Edirne Belediye Başkanlığı yerel seçimini kazanacak adayını belirleyecek. Bunun takdirini üyelerimize bırakıyorum. Akılcı ve sakin düşünerek 31 Mart yerel seçimini ben dahil kimle kazanacaksa ondan yana tercih kullanmaları, asla başka kaygılarına ve başka kuşkularla oy kullanmamalıdır. Cumhuriyet Halk Partili olmanın gereği, halkçı olmanın gereği, Edirne’yi sevmenin gereği budur. Biz böyle görüyoruz. Hepinizin desteklerini beklediğimi de ifade etmek isterim.” dedi.

Uzun yıllardır CHP’de olan Edirne Belediyesi’nde kimsenin ekmeğiyle oynanmadığını belirten Ciravoğlu, bundan sonra da bu anlayışı devam ettireceklerini vurguladı.
Ciravoğlu, “İkinci konumuz 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçim. Öncelikle 35 yıldır Edirne Belediye’sinde CHP bayrağı dalgalanıyor. Bu sizlerle oldu. Bizlerle oldu. Bu katkılarla bu parti bugünlere kadar geldi. 1989 yılından beri Edirne’de CHP belediyesi yerel iktidarını sürdürüyor. Hepimiz insansız, hepimizin hataları da olabilir. Buna bireysel değil de genel baktığımızda bu süreç içerisinde CHP, Edirne Belediye’sinde kimsenin burnunu kanatmadan, kimseyi ekmeğinden etmeden, kimseyi mağdur etmeden bugünlere getirmiştir. Bundan sonra da aynı anlayış ve kararlılıkla bunu sürdürecektir. Biz her şeyden önce halkın partisiyiz. Önce insan diyen partiyiz. Çalışan, üreten, dürüst olan herkes başımızın tacıdır. Birlikte kol kola yürümeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side