1 Şubat 2023
7.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEADD’DE GÖREV DAĞILIMI BELLİ OLDU

ADD’DE GÖREV DAĞILIMI BELLİ OLDU

-

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Atatürkçü Düşünce Derneği 15’inci genel kurulunda yapılan seçimde; yönetim kurulu üyeleri belirlenmişti. Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından bugün gerçekleştirilen toplantının ardından yönetimdeki görev dağılımı da yapıldı. Buna göre; önceki dönemde de başkanlık görevini yürüten Celil Özcan, yeniden dernek başkanı oldu.

Atatürkçü Düşünce Derneği Edirne Şubesi 15’inci genel kurulunda yapılan seçimde; Yönetim Kurulu üyeliğine Celil Özcan, Kahmuran Aladağ, Seray Selvili, Gökay Bilgin, Gülcan Bozan, İsmail Sedat Buyruk ve Barış Kır seçilmişti. Bugün dernekte yapılan toplantının ardından yönetim kurulu görev dağılımı yapıldı. Buna göre; önceki dönemde de başkanlık görevini yürüten Celil Özcan, yeniden dernek başkanı oldu. Özcan, Atatürk ilkelerini tanıtıp benimsetmek için çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

Özcan, “Atatürkçü Düşünce Derneği Edirne Şubesi Yönetim Kurulu olarak; Atatürk Devrim ve İlkelerinin; bugün yaşanan sorunlar karşısında, toplumsal sorunlarımızın çözümlenmesinde ışık tutucu niteliğe ve yaratıcı güce sahip olduğuna inanıyoruz. Atatürk’ün Devrim ve İlkelerinin gelecekte de egemen olmasına katkıda bulunma zorunluluğunu duyuyoruz. Biliyoruz ki; aydınlanmanın, kalkınmanın ve bütün zor günlerin tek çaresi Atatürkçü Düşünce ve Atatürk’ün gösterdiği yoldur.
Bu nedenle; temelini, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetinin oluşturduğu Aydınlanma Devrimi’ni, Atatürk’ü, Atatürkçülüğü, Atatürk’ün İlkelerini tanıtıp benimsetmek için bilimsel, kültürel, sanatsal ve toplumsal çalışmalara öncelik ve ağırlık vereceğiz.
Atatürk’ün söz, yazı ve eylemleriyle birlikte Türk Devrimi’yle Atatürk İlkelerinin, Atatürk’ün görüş ve davranışlarının düşün kaynağını devrimci anlayış ve tutumla halk kitlelerine yansıtıp benimseterek, Türkiye’nin sorunlarına Atatürkçülük yönünden çözümler üretip O’nun düşünce kalıtını yaşatacağız.
Ulusal Egemenliği tam olarak gerçekleştirmek, Ulusu tam bağımsızlık ilkesi uyarınca akla, bilime ve barışseverliğe öncelik vererek Atatürk’ün amaçladığı çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmak için gerekli çalışmaları yapacağız.
Atatürk’ün görüşlerini benimsetmek ve gündeme dair görüşlerimizi dile getirmek için her tür bilimsel toplantı, sanat etkinlikleri, gösteri yürüyüşleri ve basın açıklamaları düzenleyeceğiz.” dedi.

Yönetim Kurulundaki diğer görev dağılımları ise şu şekilde:
Kahmuran Aladağ Başkan Yardımcısı, Seray Selvili Şube Sekreteri, Gökay Bilgin Şube Saymanı, Gülcan Bozan, İsmail Sedat Buyruk ve Barış Kır Yönetim Kurulu Üyeleri

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi