20 Haziran 2024
37.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEAĞA ADAYI TÜDEŞ’TEN EDİRNELİ PEHLİVANLARA ÖDÜL

AĞA ADAYI TÜDEŞ’TEN EDİRNELİ PEHLİVANLARA ÖDÜL

-

Edirne’de yapılan 661’nci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Ağa adayı olan, turizmci İlham Tüdeş, bu yıl Kırkpınar’da derece alan Edirneli güreşçileri çeyrek altınla ödüllendirdi.

661’nci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Ağa adayı olan, turizmci İlham Tüdeş, Kırkpınar’da boylarında derece yapan Edirneli güreşçilerle bir araya gelerek, çeyrek altınla ödüllendirdi.

Edirneli güreşçilerden Aydın Can Gümüşdağ Minik 2 boyda üçüncü, Atahan Bartu Çetin Teşvik 2’de ikinci, Bayram Gümüşdağ Tozkoporanda üçüncü, Tuğberk Koç ise Deste büyük boyda üçüncü oldu. Başarılı pehlivanlar, Ağa adayı İlham Tüdeş tarafından çeyrek altınla ödüllendirildi.

Edirne’de turizm sektöründe hizmet veren İlham Tüdeş, yaptığı açıklamada, uzun yıllardan beri Kırkpınar’ı takip ettiğini belirterek, Edirneli başarılı pehlivanları teşvik amacıyla ödüllendirdiklerini söyledi.

Tüdeş, “1986 yılından beri Kırkpınar’ı takip ediyorum. 661’nci Kırkpınar’da ağalık ihalesine katıldım. Gönül isterdi ki ihaleye çok kişi katılsın. Maalesef iki kişi katıldık. Gücümüzün yettiği kadar arttırdım, ondan sonra Ağa Seyfettin Selim aldı. Hayırlı olsun diyorum. Bundan sonra Şamil Doğudelen, gençleri yetiştirip inşallah başpehlivanlık ve kemeri Edirne’de kalır. Gönlümüz o yönde. Bundan sonraki zamanlarda elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

Edirne Şahi Spor Kulübü Başkanı Şamil Doğudelen, bu yıl Kırkpınar’da Edirne adına güreşen pehlivanların derece almasının sevindirici olduğunu kaydetti.

Doğudelen, “Edirne’mizden üç tane madalya çıktı. Geçen sene şampiyon olan sporcumuz vardı. Ankara’ya transfer ettiğimiz Bayram Gümüşdağ, o da Edirneli. Ankara adına güreşmesine rağmen ağa adayımız ona da ödül verdi. Kendisine teşekkür ediyoruz destekleri için. Edirne’de bütün madalya kazanan pehlivanları takımları tebrik ediyorum” dedi.

Edirneli pehlivanlardan Bayram Gümüşdağ, tozkoparan boyda üçüncü olduğunu söyledi.

Tozkoparanda 3.oldum. Bir hafta çalışarak geldim buralara. Yardımlarını benden esirgemeyen ağamıza ve Şamil hocamıza teşekkür ediyorum” dedi.

Başarılı güreşçiler, kendilerini ödüllendiren İlham Tüdeş ve antrenörleriyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side