20 Mayıs 2024
12.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEAİLELERİ DEPREM BÖLGESİNDE KENDİLERİ EDİRNE'DE

AİLELERİ DEPREM BÖLGESİNDE KENDİLERİ EDİRNE’DE

-

Edirne Olgunlaşma Enstitüsü mutfağı, Kahramanmaraş ve Hatay’da yaşanan depremlerin ardından kente gelen depremzedelere ikram yardımı için çalışmalarını sürdürüyor. Aileleri deprem bölgesinde olan iki üniversite öğrencisi de gönüllü olarak yapılan çalışmalara destek veriyor.

Kahramanmaraş ve Hatay’da yaşanan depremlerin ardından başlatılan yardım seferberliği aralıksız devam ediyor. Yardımlar çerçevesinde çalışma yapan Edirne Olgunlaşma Enstitüsü de deprem bölgelerinden kente gelen depremzede vatandaşlar için ikramlık hazırlıyor. Yardımlar sonucu toplanan gıda maddeleri ile enstitü mutfağında poğaça, kurabiye ve kek gibi yiyecekler hazırlanıyor. El emeği göz nuru üretilen yiyecekler, Mimar Sinan Spor Salonu’nda oluşturulan yardım merkezinde deprem bölgesinden gelen vatandaşlara ikram ediliyor.

Edirne Olgunlaşma Enstitüsü çalışanları ve usta öğreticilerin yanı sıra aileleri deprem bölgesinde olan 2 üniversite öğrencisi de, depremzedelerin yaralarının sarılmasında gönüllü olarak görev alıyor.

Edirne Olgunlaşma Enstitüsü Kurucu Müdürü Hakan Çiçek, üzerlerine düşen vazifeyi yerine getirmeye çalıştıklarını ifade etti.

Hakan Çiçek , “Yaşanan bu acıyı depremzedelerle birlikte paylaştık. Enstitünün mutfağında personeller ve gönüllülerle birlikte deprem bölgelerinden kente gelen vatandaşlara ikramlıklar hazırlıyoruz. Gerek çocuklara, gerekse vatandaşlara kayıt esnasında ikramları takdim ediyoruz. Yaraların sarılmasına katkı sağlamak amacıyla üzerimize düşen vazifeyi yerine getirmeye çalışıyoruz. “ dedi

Edirne Olgunlaşma Enstitüsü Yiyecek içecek hizmetleri aşçılık usta öğreticisi Halil Solak ise, depremzedelere yardım etmek amacıyla bir araya geldiklerini ifade etti.

Halil Solak, “Kente gelen depremzedeler ve çocukları için ekler, kalem böreği, poğaça, kurabiye gibi ürünler hazırlıyoruz. Depremzedelere yardım etmek bir araya geldik.Bu durum bizi çok mutlu etti. Burada öğrenciler birisi Gaziantep, diğeri Adıyaman’dan geliyorlar. Yaptığımız ürünleri ilk olarak Mimar Sinan Spor Salonu’ndaki yardım toplama merkezine gönderiyoruz. Orada market bölümünde görev alan hocalarımız tarafından öncelikle çocuklara onları sevindirmek adına daha sonra da diğer depremzedelere ürünlerimiz dağıtılıyor” dedi.

Üniversite öğrenimi için Edirne’ye gelen depremzede ailelerin çocukları da bu süreçte yaraların sarılmasına bir nebze de olsa katkı sağlamak istediklerini ve yapılan çalışmalara gönüllü olarak katıldıklarını ifade ettiler.

Üniversite öğrenimi için Adıyaman’dan Edirne’ye gelen Trakya Üniversitesi Kırkpınar Spor Bilimleri Beden Eğitimi Spor Yöneticiliği bölümü öğrencisi Muhammet Erdoğan, “Edirne’ye gelen depremzedelere bir nebze de olsa yardımcı olmak için seferber olduk. Poğaça, sigara böreği tarzında günlük hemen hızlı şekilde tüketilebilecek ürünlerden yaptık.”dedi

Ailesi deprem bölgesinde olan ve Üniversite öğrenimi için Gaziantep’ten Edirne’ye gelen Ali Yılmaz, “Deprem bölgesine gidemedikleri için bu süreçte yaraların sarılmasına bir nebze de olsa katkı sağlamak istedik. Böylece gönüllü olarak yapılan çalışmalara katıldık. Bu tür zor durumlarda birlik ve beraberlik içerisinde olmamız milletimizin birbirine ne kadar sadık ve kenetlenen bir ülke olduğumuzu gösterdi. Edirne olgunlaşma enstitüsü ve valiliğe teşekkür ederiz.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side