20 Mayıs 2024
12.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEAK PARTİLİ KEŞİR: KADINLAR DEVLET DESTEKLERİNDEN DAHA ÇOK YARARLANMALI

AK PARTİLİ KEŞİR: KADINLAR DEVLET DESTEKLERİNDEN DAHA ÇOK YARARLANMALI

-

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, ‘Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda’ programı kapsamında Edirne’de STK temsilcileri ve partililerle bir araya geldi. Kadınların devletin sunduğu destek imkanlarından daha çok yararlanmasını istediklerini söyleyen Keşir, “hibeleri fonları destekleri anlatmak için il il dolaşıyoruz” dedi.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, ‘Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda’ programı kapsamında Edirne’de STK temsilcileri ve partililerle bir araya geldi.

Meriç Nehri Kenarında bir restoranda düzenlenen toplantıya İl Başkanı Belgin İba, Ak Parti MKYK Üyesi Edirne Milletvekili Fatma Aksal, İl Kadın Kolları Başkanı Nergiz İnce, Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK üyeleri ile STK temsilcileri ve partililer katıldı.

Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Başkanı Ayşe Keşir, kadınların devlet desteklerinden daha çok yararlanmasını istediklerini kaydetti.

Keşir, “Amacımız şu, bir ile ziyarete gidiyoruz siyasi faaliyetimiz var, esnaf geziyoruz, teşkilatlarla toplanıyoruz. Dedik ki o şehrin kadınlarına devlet desteklerini, son 20 yılda KOSGEB’ten ormana, tarımdan ticarete pek çok destekler var. Gittikçe de artıyor kadınlarla ilgili pozitif destekler bunlar. Onlar girişimci olsun, işini kursun, kadınlar üretsin diye. Bunu önemsiyoruz çünkü kadınlar aynı zamanda kalkınmada ve beşeri sermayede temel bir unsur. Cumhurbaşkanımızın bir sözü de var; “kadını dışlayan toplum, gücünün ve potansiyelinin yarısından vazgeçmiş demektir” diyor. Biz gücümüzü ve potansiyelimizi tam şekliyle kullanmak istiyoruz. Onun için hibeleri fonları destekleri anlatmak için il il dolaşıyoruz. Hakkari’den yola çıktık. Cumhurbaşkanımız 2002’de ilk seçim mitingini Hakkâri’de yaptı. Ak partinin yol hikayesinde Hakkari’nin böyle bir mihenk görevi var. Bugün 80’inci ilimiz Edirne” dedi.

Keşir, KOSGEB desteklerinin yüzde 41’ini kadınların kullandığını, bu sayının artmasını istediklerini söyledi.

Keşir, “Devletten aldıkları destekle çiftçilik de yapan var seracılık hayvancılık yapan da var. Orta ölçekli işletme kuran, yanında 200-250 kişi çalıştıran ilk adımı KOSGEB ya da başka bir destekle atan pek çok hikaye var. Biz bunların sayılarının artmasını istiyoruz. KOSGEB desteklerinin yüzde 41’ini kullanan kadınlar. İŞKUR’un meslek edinme veya işbaşı eğitim programları gibi işe başlayacakları programları kullananların yüzde 50’den fazlası kadınlar. Kadınlar üretimin kalkınmanın tam ortasındalar, içindeler ve çok istekliler. Biz de onların yolu daha ne kadar açabiliriz, ne kadar o kapıyı onlar için daha fazla aralayabiliriz diye il il dolaşıyoruz” dedi.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, toplantıya katılan STK temsilcilerini dinledi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side