21 Temmuz 2024
32.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEAKIN: EN GURUR DUYDUĞUM GÜNLERDEN BİRİ

AKIN: EN GURUR DUYDUĞUM GÜNLERDEN BİRİ

-

Kadınlara belediye seçimlerinde seçme ve seçilme hakkı tanınmasının 94’üncü yıl dönümü nedeniyle bir açıklama yapan Edirne Belediye Başkanı Filiz Gencan Akın, “Edirne’nin ilk kadın Belediye Başkanı olarak, en gurur duyduğum günlerden birini yaşıyorum.” ifadelerine yer verdi.

31 Mart Yerel Seçimlerinde seçmenlerden yüzde 46,67 oy alarak Edirne Belediye Başkanı seçilen Filiz Gencan Akın, Türkiye’deki kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanınmasının 94’üncü yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Akın mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Edirne’nin ilk kadın Belediye Başkanı olarak, en gurur duyduğum günlerden birini yaşıyorum. Bugün, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde belediye seçimlerinde kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanıyan Belediye Kanunu’nun kabulünün 94. yıl dönümü. Edirne’nin ilk kadın Belediye Başkanı olarak, kadın ve erkeğe eşit temsil hakkı tanıyan Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü minnetle anıyorum. 31 Mart’ta halkımızın takdiri ile seçilen tüm kadın belediye başkanlarımıza ve tüm kadınlarımıza başarılarla dolu günler diliyorum.  Biz kadınlar; Atatürk’ümüze, Cumhuriyetimize ve haklarımıza sonsuza kadar sahip çıkacağız.”

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side