17 Haziran 2024
27.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEAKSAL AÇIKLADI EDİRNE'YE 21 MİLYON LİRA HİBE DESTEĞİ

AKSAL AÇIKLADI EDİRNE’YE 21 MİLYON LİRA HİBE DESTEĞİ

-

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Edirne’de bu yıl tarımsal destekleme programları kapsamında Makina Ekipman Desteği ve Ekonomik yatırımlar projelerine toplam 21 milyon lira hibe desteği sağladıklarını açıkladı.

TBMM KEFEK Başkanı, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı müjdeler ile ilgili açıklamada bulundu.

Milletvekili Aksal; emekli ve yaşlı maaşlarının tatil günlerine denk geldiğini hatırlatarak, “Bu ay emekli ve yaşlı vatandaşlarımızın maaş ödemeleri Ramazan Bayramı tatili günlerine denk geliyor, vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları adına Cumhurbaşkanımız maaş ödemelerinin erken tarihe çekilerek tatil öncesi Cuma gününden itibaren ödeneceğinin müjdesini verdi” dedi.

Tarımda hibe desteği programları kapsamında son 16 yılda 15 bin 636 projeye 4.1 milyar; makina ekipman alım projesi kapsamında toplam 1 milyar lira hibe sağlandığını hatırlatan Milletvekili Aksal, “Tarım desteklerimizin en faydalı ve verimli şekilde çiftçilerimizin yararına artırılması için Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla Bakanlıklarımız eliyle çalışmalarımız hızla devam ediyor. Bu desteklere ek olarak 32 bin 572 çiftçimiz ile tarıma dayalı yatırımlar için 418 girişimcimize toplamda 1,1 milyar lira hibe desteği sağlayacağız. Seçim bölgem tarım kenti Edirne’de bu yıl tarımsal destekleme programları kapsamında Makina Ekipman Desteği ve Ekonomik yatırımlar projelerine toplam 21 milyon liradan fazla hibe desteği sağlıyoruz.

Tarımsal desteklerimizin ve hibe programımızın çiftçilerimize ve tarım sektörümüze hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side