24 Haziran 2022
15.5 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEAKSAL, BAKAN YARDIMCISI VARANK İLE GÖRÜŞTÜ

AKSAL, BAKAN YARDIMCISI VARANK İLE GÖRÜŞTÜ

-

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Fatma Varank ile görüştü. Selimiye Meydanı’nın açılışının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacağını belirten Aksal, Keşan Meydan ve 3 Nehir 1 Şehir projelerinin de ihale tarihlerinin belirlendiğini açıkladı.

AK Parti Edirne Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı Fatma Aksal, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Edirne’de yürütülen ve ihalesi gerçekleştirilecek olan projelere dair Bakan Yardımcısı Fatma Varank ile TBMM’de bir araya geldi.

Selimiye Cami meydan projesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacağını belirten Aksal; “Selimiye Camii Edirnemizin gözbebeği, Mimar Sinan’ın ustalık eseri, Dünya’nın ise kültürel mirası, 8 Yıldır mezbelelik olan Selimiye Camii

Çevre düzenlemesini Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’mız eliyle yapıyoruz. Proje tamamlandığında Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın teşrifleri ile açılışını gerçekleştireceğimiz günü hemşehrilerimizle birlikte büyük bir heyecan ve gururla bekliyoruz.” Dedi.

Ayrıca Keşan Meydan Projesi ve 3 Nehir 1 Şehir projelerine dair bilgiler veren Aksal; “Keşanımızın çehresini değiştirecek bir proje olan meydan projemiz ve Edirnemizin değerine değer katacak 3 Nehir 1 Şehir projemiz için de ihale tarihi belirlendi, süreç hızla devam etmektedir. Kültür ve turizm kenti Edirnemizi her alanda zenginleştirmek ve geliştirmek amacıyla desteklerinden dolayı Bakanlığımıza ve Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz.“ ifadelerini kullandı.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi