3 Aralık 2022
5.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEAKSAL: BALKANLAR GÖNÜL COĞRAFYAMIZIN KALBİDİR

AKSAL: BALKANLAR GÖNÜL COĞRAFYAMIZIN KALBİDİR

-

TBMM Başkanı Mustafa Şentop Başkanlığında oluşturulan ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’ın da aralarında bulunduğu heyet, Balkanları ziyaret etti.


Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop başkanlığında oluşturulan heyet, Balkanlarda bir dizi ziyarette bulundu. AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’ın da aralarında bulunduğu heyet; yakın zamanda hayatını kaybeden İskeçe seçilmiş müftüsü Ahmet Mete’nin de kabrini, Gümülcine Türk Gençler Birliği’ni, İskeçe Türk Birliği’ni, Gümülcine ve İskeçe Müftülüğü’nü, Kuzey Makedonya köyleri ve Üsküp’ü ziyaret etti.

Ziyaretlerin ardından açıklamalarda bulunan Aksal, Balkanların Türkiye için ayrı bir öneme sahip olduğunu vurgulayarak, “Balkan topraklarının her bir karışı ortak geçmişimizden bir iz taşıyor. Bu topraklarla ortak tarihimiz, ortak kültürümüz, ortak kederlerimiz ve sevinçlerimiz var. O nedenle Balkanlar Gönül Coğrafyamızdan daha öte adeta gönül Coğrafyamızın kalbidir. Balkanlardaki soydaşlarımızla var olan gönül birliğimiz çerçevesinde; Osmanlı’dan ecdadımızdan kalma tarihi yapıları görmenin, soydaşlarımızın hala devam ettirdiği ortak gelenek-göreneklerimize şahit olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşadık. Gördük ki; coğrafi sınırların ötesinde gönül coğrafyamızdaki sevgi ve teveccüh bambaşka.” ifadelerini kullandı.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi