20 Mayıs 2024
12.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEAKSAL: BİR KAÇ KİŞİ KARŞI ÇIKIYOR DİYE MİLLET BAHÇESİ’NDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ

AKSAL: BİR KAÇ KİŞİ KARŞI ÇIKIYOR DİYE MİLLET BAHÇESİ’NDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ

-

Ak Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Söğütlük Kent Ormanı’na yapılacak Millet Bahçesi projesine karşı tepkileri anlamsız bulduğunu söyledi. Aksal, “birileri karşı çıkıyor diye biz Edirnelileri bu kadar güzel bir millet bahçesinden mahrum etmeyeceğiz” dedi. Aksal, Millet Bahçesi projesinin 2023 yılının Nisan ayında tamamlanacağını açıkladı.

Ak Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Söğütlük Kent Ormanı’nın Millet Bahçesi’ne dönüştürülmesi projesine yönelik tepkileri değerlendirerek, projeden vazgeçmeyeceklerini açıkladı.

Aksal, “Ben buradan Edirneli hemşerilerime seslenmek istiyorum. Hemşerilerim müsterih olsunlar. Edirne’nin hak ettiği, nehir kenarlarının, Edirnelilerin gayet güzel gidip oturacağı, bisiklete bineceği, doğayla uyumlu çok güzel bir Millet Bahçesi olacak. Ben gerçekten anlamıyorum, bazı insanlar ne yaparsanız yapın karşı çıkıyor. Ama sadece birileri karşı çıkıyor diye biz Edirnelileri hatta bütün çevre illerde yaşayan hemşerilerimizi bu kadar güzel bir millet bahçesinden mahrum etmeyeceğiz. Biz Türkiye’nin 81 ilinde hatta ilçelerinde de millet bahçeleri yapıyoruz. Edirne’deki proje çok güzel, doğayla uyumlu. Kent ormanına dokundurmayız diyorlar, Kent Ormanında ne var bakımsız bir orman ve bir tane yürüyüş yolu. Yani bizim yaptığımız Millet Bahçesi’nde Türkiye’nin en büyük bisiklet yolu olacak. Güzel yürüyüş alanları olacak. İnsanların çocuğuyla oynadığı, yine nehirlerden yararlandığı bir alan olacak. Tamamlandığında Edirneliler nasıl Selimiye Meydanı tamamlandığında büyük bir teveccüh gösterdiler, sekiz yıl mezbelelik halde duran bir yeri çok güzel bir meydan yaptıysak, inşallah millet bahçesini de aynı şekilde yapacağız. Bugün dünyada kenarından üç tane nehir geçen başka bir şehir yoktur. Edirnelilerin hak ettikleri gibi nehirlerden yararlanmamaları gerçekten büyük bir üzüntü kaynağıydı. Aslın bu projeleri genelde belediyeler yapar. Ama maalesef Edirne Belediyesi yapmadığı için biz Çevre ve Şehircilik Bakanlığı eliyle biz yapalım dedik. Ama bakıyorsunuz birkaç kişi biz istemiyoruz diyor. Onlar istemiyor diye biz bütün Edirnelileri böyle güzel bir projeden mahrum etmeyeceğiz. Bugün ihalesi yapılıyor, inşallah çok kısa sürede Nisan ayı gibi tamamlamayı planlıyoruz. Yapıldığında ben eminim ki elini vicdanına koyan Edirneliler iyi ki yaptılar çok güzel oldu diyecekler. Bizim çocuklarımıza bırakabileceğimiz en güzel miraslardan bir tanesi olacaktır. Hiç şüpheleri olmasın” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side