24 Haziran 2022
18 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEAKSAL: EDİRNE’NİN İYİ BİR STADA İHTİYACI VAR

AKSAL: EDİRNE’NİN İYİ BİR STADA İHTİYACI VAR

-

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Edirne’nin iyi bir stada ihtiyacı olduğunu açıkladı. 25 Kasım stadının TOKİ’yi verilmesinin gündeme geldiğini, ancak sit alanı olduğu için anlaşmanın bozulduğunu belirten Aksal, önümüzdeki aylarda Edirne’ye gelecek Gençlik ve Spor Bakanına konuyu tekrar hatırlatacaklarını söyledi.

AK Parti Edirne Milletvekili, Türkiye Büyük Millet Meclisi Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı Fatma Aksal, Edirne’nin iyi bir stada kavuşması için elinden gelen gayreti gösterdiğini açıkladı.

Aksal, “Edirne’mize bir stat projesi vardı. TOKİ’ye 25 Kasım Stadının yerini verip karşılığında Edirne’mize çok güzel modern bir stat yapacaktı ama orası sit alanı olduğu için TOKİ ile olan bu anlaşma bozuldu. Bu demek değildir Edirne’ye bir stat yapmayacağız. Edirne’ye bir stat yapılmasını çok önemsiyorum. Edirne’nin de çok güzel bir stadyumu olmalı. Ama bir tavukla yumurta meselesi gibi. Bakana gidiyorsunuz diyor ki iyi bir takımınız yok. Ama iyi stadımız da yok. İnanın ben ısrarla takip ediyorum, Bakanımız da daha sıcak bakmaya başladı, çalışmalara başladık. Edirne’ye olimpik bir yüzme havuzu yaptık. Türkiye’de en güzel birkaç havuzdan bir tanesidir. Bakanımız inşallah Ramazan ya da Bayram sonrası bir Edirne programı yapacak. Geldiğinde de stat konusunu gündeme getireceğiz. Her zaman da gündeme getiriyorum. Edirne’ye çok güzel bir stat yapılmasını ben de istiyorum. Bakanımız Edirne’ye geldiğinde bunu gündeme getiririz, inşallah Edirne’ye güzel bir stadı hep birlikte kazandırırız” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi