1 Haziran 2023
14.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEAKSAL: KIZ ÇOCUKLARINDA OKULLAŞMA ORANINI YÜZDE 90’A ÇIKARDIK

AKSAL: KIZ ÇOCUKLARINDA OKULLAŞMA ORANINI YÜZDE 90’A ÇIKARDIK

-

Edirne AK Parti Milletvekili Fatma Aksal, AK Parti hükümetlerinin gerçekleştirdiği eğitim dönüşümlerini açıkladı. Aksal, “eğitimde fırsat eşitliği sağlamak adına “Haydi Kızlar Okula” Projemizle kız çocuklarımızın okullaşma oranını %90’ların üzerine çıkardık” dedi.

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, iktidarın eğitimle ilgili çalışmaları konusunda açıklama yaptı.

Aksal, AK Parti hükümetlerinin gerçekleştirdiği eğitim dönüşümlerine değinerek, “Uygulamalı eğitimin en verimli eğitim modellerinden biri olduğunu biliyoruz. Bu anlamda mesleki liseler istihdam ve eğitimin harmanlandığı önemli bir statü kazanıyor. Okullarımız ve sanayi bölgelerini bir araya getiren işbirliği projeleri ile uygulamalı eğitimden en yüksek faydayı hedefliyoruz ve bu projelerimizi uluslararası platforma taşıyarak uluslararası Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerini hayata geçiriyoruz.

  Eğitim hayatında önemli bir rol oynayan okul öncesi eğitim projelerimizle 5 yaş çocukların okullaşma oranını %78’den %93’e çıkardık.

 Salgın döneminde eğitim faaliyetlerinin sekteye uğramaması adına dijital platformlar, ücretsiz materyal desteği, yaz okulları uygulamalarıyla tüm öğrencilerimize destek sağladık.

  Kız çocuklarımıza eğitimde fırsat eşitliği sağlamak adına “Haydi Kızlar Okula” Projemizle kız çocuklarımızın okullaşma oranını %90’ların üzerine çıkardık.

 Kız çocuklarımızın eğitimine ve öğrencilerimize, eğitim camiamıza her daim gösterdikleri teveccüh münasebetiyle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, eşi Emine Erdoğan’a, tüm bakanlarımıza ve ilgili kurumlarımıza milletimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi