21 Temmuz 2024
26.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEAKSAL’DAN BAYRAM TATİLİ DEĞERLENDİRMESİ

AKSAL’DAN BAYRAM TATİLİ DEĞERLENDİRMESİ

-

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, geçtiğimiz haftalarda hizmete açılan Musabeyli Mesire Alanı’na çok sayıda ziyaretçi geldiğini ve giriş ücretinin makul olduğunu kaydetti.

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, bugün İl Başkanlığında düzenlenen toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Aksal, Saros Körfezi’nin cennetten bir köşe olduğunu belirterek vatandaşlara çevre kirliliği ile ilgili uyarılarda bulundu.

Aksal, “Kurban bayramı deniz sezonunun olduğu bir döneme geldi. Saros Körfezi’miz her yıl olduğu gibi bu yılda yoğun bir ziyaretçi akınına uğradı. Ziyaretçilerimiz geliyorlar. Edirne, dünyanın en güzel, kendini temizleyen körfezlerinden bir tanesine sahip, cennetten bir köşedir. Bende bayram süresince ziyaretlerde bulundum. Vatandaşlarımızda tatil için buraya geliyorlar ve bütün pisliklerini bırakıp gidiyorlar. Oraları düzenlemek için bir proje yapıyoruz. Sayın Valiliğimizin koordinasyonunda Saros Körfezi’mizin belli bölgelerini belediyelerimize belli bölgelerine İl Özel İdaresi’ne veriyoruz. İnşallah Saros Körfezi’ni çok güzel bir şekilde düzenleyeceğiz. Bir daha bu yaşadığımız çöp dağlarını ve çirkinliği yaşamayacağız. Buradan biz hem gelenlere hem misafirlerimize bir çağrıda bulunalım.  Lütfen gelip kullandığınız yerleri temiz bırakalım. Arkadan biri gelip kullanacak. Çöplerinizi çöp torbalarına koyun. Bayramın hemen akabinde belediyelerimiz ve İl Özel İdarelerimizle Saros Körfezimizi düzenleyeceğiz.  Belli standartlarımız olacak. Gelen vatandaşlarımız orasını daha güzel kullanacak. Dünyanın en güzel körfezlerinden bir tanesi olan Saros Körfezi’ne sahip çıkmamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Edirne Merkeze bağlı Musabeyli köyünde 300 dönümlük arazide yapılan Mesire Alanı’na girişlerin ücretli olduğu ile ilgili soruları yanıtlayan Aksal, “Şikâyet eden birkaç kişi var ama eminim uzun vadede onlarda aldıkları hizmeti gördüklerinde şikâyet etmeyeceklerdir.” dedi

Aksal, “Musabeyli Korusu’nu bayram süresince takip ettim ve ciddi sayıda ziyaretçi gelmiş. Hepimiz isteriz aldığımız hizmetin karşılığı olmasın ama hizmetinde bir bedeli var. Oraya çok güzel bir koru yaptık. Ben önceki halini de biliyorum. Çöp içindeydi. Herkesin yediğini içtiğini bıraktığı bir yerdi. İl Özel İdaresi ve Sayın Valimizin başkanlığında kısa sürede inanılmaz bir mesire alanı yaptık. Bildiğim kadarıyla kişi başı 30 lira, araçla 100 lira ücreti var. Karşılığında giriyorsunuz içeri, tuvaletler, aktiviteler, bisiklet yolları, tam gün orada kalacağınız tertemiz bir ortamda makul bir ücret. Bu hizmetinde bir bedeli var. Giden vatandaşlarla da konuşuyoruz, temiz bir yere gitmekten, çöplerin toplanmasından, güvenlikçi bir alan olmasından vatandaşlar memnun. Arada şikâyet eden birkaç kişi var ama eminim uzun vadede onlarda aldıkları hizmeti gördüklerinde şikâyet etmeyeceklerdir.” ifadelerine yer verdi.

Aksal, Millet Bahçesi’nin Türkiye’nin hiçbir yerinde ücretli olmadığını belirterek, “Edirne’deki Millet Bahçesi’ne de girişlerin ücretli olacağını düşünmüyorum.” dedi.

Aksal, “Balkanların en güzel Millet Bahçesi’ni Edirne’de yapıyoruz. Dünyada içinden 3 tane nehir geçen başka şehir var mıdır? Maalesef biz yıllarca bu nehirlerin değerini bilemedik. Millet Bahçemiz çok güzel olacak, çalışmalarımız devam ediyor. Genel olarak Türkiye’de Millet Bahçeleri ücretli değil. Türkiye’nin hiçbir yerinde ücretli değil. Bunun içinde Edirne’de ki Millet Bahçesi’ne de girişlerin ücretli olacağını düşünmüyorum. Biz bunu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ait TOKİ İdaresi eliyle yapıyoruz. Takdir yine onlarındır ama ben Millet Bahçesi’ne girişlerin ücretli olacağını düşünmüyorum. Aldığınız ekstra hizmetlerin bir karşılığı olacaktır.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side