20 Nisan 2024
11.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEAKSAL’DAN NAZLIAKA’YA CEVAP: İŞİNİZ GÜCÜNÜZ YALAN

AKSAL’DAN NAZLIAKA’YA CEVAP: İŞİNİZ GÜCÜNÜZ YALAN

-

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’a İstanbul Sözleşmesi konusunda eleştirilerde bulunarak, “AK Parti Milletvekili Fatma Aksal’a İstanbul Sözleşmesi’nin bir gece yarısı bir kişinin iki dudağının arasına sıkışmış bir kararla fesih edilmesiyle ilgili düşüncesini sordum. Toplantıyı terk etti.” demişti. Nazlıaka’nın söylemlerine sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla cevap veren Aksal, “Sayın Nazlıaka, işiniz gücünüz yalan. Başka bir toplantım olduğu için ayrıldığım toplantıda meydanı boş bulup arkamdan atıp tutmuşsunuz. Aynı yalana Edirne’de de devam etmişsiniz.” ifadelerini kullandı.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, ‘Yaşam Hak’ protokolünün imza töreni için geldiği Edirne’de, İstanbul Sözleşmesi’ni CHP iktidarında yeniden uygulamaya koyacaklarını söyleyerek, İstanbul Sözleşmesi üzerinden TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’a eleştirilerde bulunmuştu.
Nazlıaka, “Edirne eşitlikçi bir kent, burada aydın erkekler, eşitlikçi kadınlar var. Ama her kadın da eşitlikçi değil. İstanbul Sözleşmesi’den bahsetmişken AK Parti Milletvekili Fatma Aksal’a değinmeden edemeyeceğim. Kendisi biliyorsunuz aynı zamanda Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı. Ne beklersiniz ondan; kadın haklarına sımsıkı sahip çıkmasını. Biz kendisiyle birlikte bir etkinliğe katıldık ve ben orada kendisine sadece bir soru sordum. Dedim ki; İstanbul Sözleşmesi’ni bir gece yarısı bir kişinin iki dudağının arasına sıkışmış bir kararla fesih edilmesiyle ilgili ne düşünüyorsunuz, bu konudaki fikriniz nedir dedim. Toplantıyı terk etti. Ben sadece soru sormuştum. Sanıyorum verecek cevabı yoktu. Bizlerin mecliste fikri hür irfanı hür vicdanı hür milletvekillerine ihtiyacımız var. Kadın hakkını savunuyor muş gibi yaparak, savunamazsınız.” demişti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Nazlıaka’nın söylemlerine sosyal medya üzerinden cevap verdi. Başka bir toplantısı olduğu için söz konusu toplantıdan ayrıldığını belirten Aksal, “İşiniz, gücünüz yalan.” dedi.
Aksal, “Sayın Nazlıaka, işiniz gücünüz yalan. Başka bir toplantım olduğu için ayrıldığım toplantıda meydanı boş bulup arkamdan atıp tutmuşsunuz. Aynı yalana Edirne’de de devam etmişsiniz. AK Parti iktidarında kadın hakları konusunda bizim yaptıklarımızı siz hayal bile edemezsiniz. Siz İstanbul Sözleşmesi’ni bırakın da, kendi partinizde yaşanan taciz, tecavüz olaylarına bakın. Hazır Edirne’ye gelmişken, CHP’li Edirne Belediyesi’ndeki taciz, tecavüz iddialarından başlayın.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side