2 Ekim 2023
18 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEAKSAL’DAN ‘TAHIL KORİDORU’ AÇIKLAMASI

AKSAL’DAN ‘TAHIL KORİDORU’ AÇIKLAMASI

-

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, tahıl koridoru hakkında açıklamalarda bulunarak, “Dünyanın neredeyse üçte birinin tahıl ihtiyacını karşılayan Rusya ve Ukrayna düğümünün çözülmesi bakımından ülkemiz tarihi bir adıma imza atmıştır.” dedi.

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, tahıl koridoru ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Aksal tarafından konuyla ilgili yapılan yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:
“Uzun süredir Dünya’yı etkisi altına alan pandemi sürecinin yarattığı gıda krizinin ardından yaşanan Rusya-Ukrayna savaşı var olan gıda krizini daha da tetiklemiştir. Gıda sorunu sadece ülkeleri ve bölgeleri değil, tüm dünyayı etkileyen bir konu haline gelmiştir. Her an kıtlık tehlikesi ile karşı karşıya kalan yoksul ülkelere ulaşacak olan tahılın bu anlamda önemi çok büyüktür. Düşünün ki bu koridor ile ihtiyacı olan bölgelere gidecek olan tahıl, milyarlarca insanın açlık tehlikesinin önüne set olacak. Bu kapsamda Dünyanın neredeyse üçte birinin tahıl ihtiyacını karşılayan Rusya ve Ukrayna düğümünün çözülmesi bakımından ülkemiz tarihi bir adıma imza atmıştır. Cumhurbaşkanımızın Uluslararası konularda gösterdiği barışçıl ve çözüm odaklı politika sayesinde Dünya refahına katkı sağlamaya, krizlerin çözüm etkeni olmaya devam ediyoruz.”

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi