31 Mayıs 2023
27.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEAKSAL’DAN VATANDAŞLARA SANDIK ÇAĞRISI

AKSAL’DAN VATANDAŞLARA SANDIK ÇAĞRISI

-

Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçim çalışmalarına devam eden AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, vatandaşlara oy verme çağrısında bulunarak, “Hangi partiye oy verirse versin, hangi siyasi görüşün mensubu olursa olsun tüm vatandaşlarımıza buradan çağrım, sandığa gitmeleridir.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçim çalışmaları kapsamında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Tüm vatandaşlara sandığa gitme çağrısında bulunan Aksal, “Tek bir oy, bütün oyunu bozar” dedi.

Aksal, “Tüm seçmenlerimize 28 Mayıs’ta sandığa gidip iradelerini sandığa yansıtmalarını istiyoruz. Biliyorsunuz 14 Mayıs’ta çok yüksek bir katılım oldu. Türkiye genelinde %87, Edirne’mizde daha da yüksek %91 civarında katılım oldu. Biz her zaman diyoruz; sandıktan ne çıkarsa başımızın üzerine ve biz millet iradesinin üzerinde bir irade tanımıyoruz. Cumhurbaşkanlığı Seçimi de ikinci tura kaldı. Milletimiz böyle takdir etti. TBMM Milletvekilliği Seçimi’nde çoğunluğu Cumhur İttifakı’na verdiler ama dediler ki; Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nde ikinci tura gidelim. “Milletimiz ne derse o” dedik ve 28 Mayıs’ta da ikinci tura gidiyoruz. Hangi partiye oy verirse versin, hangi siyasi görüşün mensubu olursa olsun tüm vatandaşlarımıza buradan çağrım, sandığa gitmeleridir. Tabii ben AK Parti’nin Edirne milletvekiliyim. Biz her zaman söyledik; Türkiye’nin istikrarı ve istikbali için Cumhur İttifakı’na destek istedik. Bir yanda Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Cumhur İttifakı var; Türkiye’nin büyümesi, gelişmesi ve bölgede, dünyada güçlü bir ülke olması için Cumhur İttifakı’nın adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan var. Diğer tarafa bakıyorsunuz altılı, yedili, sekizli masa. Amerika’sı içinde, FETÖ’sü içinde, PKK’sı içinde olan bir oluşum. Zaten millet bunu gördü. Mecliste büyük çoğunluğu bize verdi. Aslında Cumhurbaşkanımıza da büyük bir çoğunlukla en yakın rakibinden 2,5 milyon daha fazla oy verdi ama yeni seçim sisteminde 50+1 gerektiği için seçim ikinci tura kaldı. İkinci turda da vatandaşlarımızın sandığa gitmesini istiyoruz. Tek bir oy, bütün oyunu bozar diyoruz. Yeni Türkiye yüzyılının başlaması için vatandaşlarımızı sandığa gidip Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermeye davet ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi